אורח האוניברסיטה האסלאמית: הרב פינטו

ראשי ובכירי האוניברסיטה אירחו את הרב פינטו במטרה להדגיש את המחוייבות לחיבורים בין הדתות השונות.

בן שאול , כ' בניסן תשפ"א

אורח האוניברסיטה האסלאמית: הרב פינטו-ערוץ 7
הרב פינטו
צילום: יוסי אזוגי

מרוקו מוקירה את הקהילה היהודית ואת מנהיגה הרוחני הרב יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במדינה.

השבוע נרשם אירוע יוצא דופן באחד מהמוסדות החשובים במרוקו ובכלל בעולם המוסלמי - אוניברסיטת אל קרוויין הממוקמת בפס העתיקה - עירו של הרמב"ם, ואשר הוכרזה על ידי ספר השיאים של גינס ואונסק"ו כמוסד האקדמאי העתיק ביותר בעולם.

ראשי ובכירי האוניברסיטה אירחו את הרב פינטו, במטרה להוקיר את פעילותה של הקהילה היהודית במרוקו היום ובכל השנים וכדי להדגיש את המחוייבות לחיבורים בין הדתות השונות.

לא לחינם המפגש עם הרב פינטו התקיים באוניברסיטת אל קרוויין שמשמשת כמרכז הרוחני והאינטלקטואלי של העולם המוסלמי עוד מימי הביניים. בין כותלי המוסד - נשמרים כתבי יד עתיקים הידועים בחשיבותם בעולם המוסלמי.

במפגש השתתפו נשיא האוניברסיטה אמל ג'לאל, סגן הנשיא מוחמד עדיוואן, ראשי המועצה המקומית של פס ובכירים נוספים.

למפגש הנרחב שהתקיים השבוע הוקדמה פגישה של בכירי האוניברסיטה במעונו של הרב פינטו בקזבלנקה, כבר שם נרשם חיבור יוצא דופן בין הבכירים המוסלמים לרב.

"שושלת משפחת פינטו היא שם דבר בהיסטוריה היהודית המרוקאית", אמרו ראשי האוניברסיטה הקדומה לרב פינטו, "אנחנו מבקשים מכבוד הרב שיברך אותנו, שאלוקים ישמור על העם המרוקאי ועל הוד מלכותו המלך מוחמד השישי", הוסיפו.

הרב פינטו בירך את הנוכחים והפליג לשבח את המלך מוחמד השישי על עזרתו הבלתי נדלית לקהילה היהודית במרוקו, בכל הזמנים ובפרט בתקופת התפשטות מגיפת הקורונה.