סכנת חיים: סלפי עם הר געש

ממשלת רוסיה מזהירה את התיירים להפסיק לסכן את חייהם בשביל לצלם סלפי יחד עם הר געש פעיל

מתנאל ראט , כ' בניסן תשפ"א

סכנת חיים: סלפי עם הר געש-ערוץ 7
עושים הכל בשביל הסלפי המושלם
צילום: iStock

עד כמה רחוק תלכו בשביל לצלם תמונת סלפי טובה? הרשויות ברוסיה מזהירים מפני טרנד חדש ומסוכן של צילום סלפי עם הר געש פעיל.

הר הגעש קלאצ'וסקיי סופקה הפך לאחרונה לאטרקציה פופולארית כאשר המוני תיירים הגיעו בשביל להצטלם יחד עם הר הגעש המתפרץ. התיירים נוהגים לעלות אלפי מטרים במעלה ההר בשביל להצטלם יחד עם האבנים הנזרקות מתוכו ואף לצלות נקניקיות בלבה הרותחת הבוקעת מהאדמה.

הטרנד התחיל בשבועות האחרונים עם התפרצות הר הגעש, כאשר עם הזמן תמונות התיירים התפרסמו ברשתות החברתיות ועודדו אנשים להתקרב אף יותר ולהצטלם גם במקומות מסוכנים בהרבה במעלה ההר. בחלק מהסרטונים שהועלו לרשתות החברתיות ניתן לראות את התיירים צולים נקניקיות או עומדים ליד קצה ההר כאשר סלעים הנפלטים מהר הגעש עפים מעליהם.

בעקבות הטרנד המסוכן, ממשלת רוסיה הודיעה כי היא ממליצה לציבור שלא לעלות במעלה ההר מעל גובה של כאלפיים מטרים. לדבריהם, הסכנה בהר הגעש היא לא רק באבנים הנזרקות מתוכו ובלבה הבוקעת מהאדמה, אלא גם פיצוצים הנגרמים כתוצאה מהמפגש בין הלבה הרותחת והשלג שבחוץ.

למרות האזהרות, הרשתות החברתיות עדיין מתמלאות בתמונות וסרטונים של אנשים שעולים עד לקצה ההר ומצטלמים יחד עם הלבה הרותחת. בינתיים עדיין לא דווח על אדם שנפגע כתוצאה מצילום עם הר הגעש, ונראה שרק מקרה כזה יוכל להפסיק את הבהלה לסלפי המושלם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!