טרור אבנים
טרור אבנים צילום: הלל מאיר/TPS

זיאד אל-נח'לאה, מנהיג ארגון הג'יהאד האסלאמי, אומר כי העדיפות בעת הנוכחית היא למאבק נגד "הכיבוש" ולא לעריכת בחירות לפרלמנט ולנשיאות.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לא מכבר על מועדים לעריכת בחירות כלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים. בצו הנשיאותי נקבע, כי הבחירות לפרלמנט תערכנה ב-22 במאי, הבחירות לנשיאות ב-31 ביולי והבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ – הפרלמנט של אש"ף) ב-31 באוגוסט.

בדברים שנשא בועידת אל-קודס מטעם איגודי העובדים אמר נח'אלה, כי הבחירות נערכות במסגרת ההכרה ב"כיבוש" ובלגיטימיות קיומו על אדמת פלסטין, וזה לדבריו התפתחות מסוכנת.

נח'אלה ציין, כי אי ההשתתפות של הג'יהאד האסלאמי בבחירות הקרובות מבטאת את עמדתה השוללת את ההכרה ב"אויב" ואת דבקותה באי ההכרה ב"כיבוש" של אדמת פלסטין.

לדבריו, הבחירות לפרלמנט ולנשיאות הן למעשה חידוש הלגיטימציה של הסכמי אוסלו של הרשות הפלסטינית שוויתרה על הזכות ההיסטורית בפלסטין.

החלופה להסכמי אוסלו וההכרה בישראל, אמר נח'אלה, היא העמידה האיתנה והמשך המאבק והג'יהאד. "אין זה סכסוך על שטח גיאוגרפי קטן, אלא סכסוך על ההיסטוריה, וסכסוך על כל האדמה", אמר נח'לאה. "הג'יהאד שלנו והעיניים שלנו מופנים לעבר ירושלים עד לשחרורה".