התחסנתם? ארה"ב פתוחה בפניכם

המרכז לבקרת מחלות: אזרחים אמריקאים שחוסנו פעמיים נגד קורונה יכולים לטייל בחופשיות בארה"ב, כל עוד יעטו מסיכות בתחבורה הציבורית

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"א בניסן תשפ"א

התחסנתם? ארה"ב פתוחה בפניכם-ערוץ 7
מנהטן
צילום: ISTOCK

ארה"ב נפתחת לתיירות פנים ללא הגבלות: המרכז לבקרת מחלות ומניעתן הודיע כי אזרחים אמריקאים שחוסנו באופן מלא בשני חיסונים נגד נגיף הקורונה יכולים לטייל ברחבי ארה"ב ללא מגבלות, וללא צורך בבדיקת קורונה שלילית או בידוד.

הדרישה היחידה שעדיין נותרה בתוקף היא עטיית מסיכות ההגנה בתחבורה הציבורית, לרבות מטוסים, רכבות, אוטובוסים ורכבות תחתית. בנוסף, יידרשו האזרחים האמריקאים המטילים ברחבי ארה"ב להמשיך ולשמור על היגיינה אישית שכוללת רחיצת ידיים תכופה, ושמירת מרחק של שני מטרים אחד מהשני.

"הסכנה כי מטיילים המחוסנים לחלוטין מפני נגיף הקורונה יידבקו או יפיצו את הנגיף היא קטנה במיוחד", נמסר בהודעת המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן. עם זאת, הדגישו במרכז האמריקאי כי אם אזרח מקומי שחוסן לקורונה מפתח בכל זאת תסמינים למחלה, עליו לבודד את עצמם מיידית ולבצע בדיקת קורונה על פי הכללים הנדרשים במקום המצאו.

מנהל מרכז לבקרת מחלות בארה"ב, ד"ר רשל וולנסקי, אמרה כי "פירושה של ההנחיה החדשה היא כי סבים וסבתות מחוסנים לחלוטין יכולים לטוס לבקר את הנכדים הבריאים שלהם מבלי לעבור בדיקת קורונה או להיכנס לבידוד עצמי, בתנאי שיעקבו אחר אמצעי הזהירות המומלצים האחרים".

ההקלה החדשה בהנחיות מתאפשרת למרות שלפחות 25 מדינות ברחבי ארה"ב רשמו בימים האחרונים גידול משמעותי במספר הנדבקים היומי, ונרשם גידול של 17 אחוזים במספר הנדבקים בשבוע שעבר.

עם זאת, העובדה כי כ-100 מיליון בני אדם כבר חוסנו בארה"ב, מעניקה תקווה כי "חיסון העדר" מתקרב ולפחות חלק גדול מאוכלוסיית ארה"ב יצא מכלל סכנת הידבקות או העברת הנגיף.