שלב העדויות במשפט נתניהו יחל מחר

ראש הממשלה שביקש שלא להשתתף בדיון הראשון, חוייב להגיע אליו. תיק 4,000 יהיה הראשון שיידון בפני השופטים.

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשפ"א

שלב העדויות במשפט נתניהו יחל מחר-ערוץ 7
פרקליטי ראש הממשלה בבית המשפט. ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שלב ההוכחות בתיקי האלפים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו יחל מחר (שני) בנוכחות כל הנאשמים, כולל ראש הממשלה.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי את הדיון יפתח נאום של ראש התביעה והמשנה לפרקליט המדינה, עו"ד ליאת בן-ארי. בן-ארי צפויה לנאום כחצי שעה נאום שיכוון בעיקר לתקשורת ובו תחזור על טענות הפרקליטות כי מדובר באישומים חמורים ועבירות שנעשו לכאורה במסגרת תפקידו של ראש הממשלה, ותוך שימוש בכוחו השלטוני בצורה מכוונת, סדורה ומתמשכת.

לאחר מכן יחל שלב חקירתו של העד המרכזי בתיק 4,000, אילן ישועה, מנכ"ל וואלה לשעבר. הפרקליטות צפויה לחוקרו במשך שישה דיונים, ולאחר מכן הדבר יעבור לחקירה נגדית של צוותי ההגנה.

במסגרת תיק 4,000 חשוד ראש הממשלה נתניהו בצוותא עם שאול אלוביץ' בעבירת שוחד, ובה בתמורה להטבות רגולטריות שהעניק נתניהו לכאורה, זכה לסיקור אוהד באמצעות אלוביץ' באתר וואלה.

בימים האחרונים נודע על הקלטות שנמחקו מהטלפון הנייד של העד המרכזי ישועה. ההגנה דרשה זמן רב לקבל את הטלפון לידיה לבדיקה, אך הפרקליטות סירבה ובסופו של דבר נמצאה דרך הפשרה לאפשר את בדיקת הטלפון הנייד באמצעות מומחה מטעם ההגנה במשרדי הפרקליטות.

בין השיחות שנמחקו גם ראיה שההגנה רואה כראיה מזכה ובה נשמעת אשתו של אלוביץ', איריס אלוביץ', אומרת לישועה כי היא אינה מעוניינת שהאתר יהיה ימני או שמאלני אלא שיהיה אובייקטיבי.

התיקים יתנהלו לפי הסדר שאותו ביקשה הפרקליטות ‭ 2,000 ,4,000 -‬ ו-1,000‬ - מהתיק המורכב ביותר לפשוט בהיקף של שלושה דיונים בשבוע.