אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

מלבד ההשפעה הבריאותית והנפשית, מגיפת הקורונה הביאה גם לירידה בשעורי הילודה בעולם, כאשר מדינות רבות רשמו נתוני ילודה נמוכים במיוחד בשנה האחרונה.

צרפת, הנחשבת לאחת המדינות בעלות שיעור הילודה הגבוה באירופה, רשמה בשנת 2020 כ-735 אלף תינוקות חדשים, המספר הנמוך ביותר מאז סיום מלחמת העולם השנייה.

הירידה המשמעותית במיוחד נרשמה בחודשים דצמבר 2020 אז נרשמה ירידה של 7 אחוזים ובחודש ינואר 2021 בו נרשנו 13.5 אחוזי ירידה בנתוני הילודה.

גם מדינות אחרות באירופה ובעולם רשמו ירידה משמעותית בנתוני הילודה בשנת 2020, מאז פרצה מגיפת הקורונה. איטליה רשמה בחודש דצמבר האחרון ירידה של 10 אחוזים בילודה בהשוואה לשנת 2019 לפני פריצת המגיפה, בעוד ספרד רשמה ירידה דרמטית עוד יותר של 20 אחוזים בנתוני הילודה בחודשים דצמבר וינואר האחרונים לעומת שנת 2019.

גם בפולין נרשם המספר הנמוך ביותר של לידות חדשות מאז שנת 2003 עם 355 אלף תינוקות חדשים בשנה החולפת.

המדינה היחידה שהצליחה להימנע ממשבר הילודה היא גרמניה, שם על פי משרד הסטטיסטיקה הפדרלי נרשמה דווקא עליה של 0.8 אחוזים בחודשים דצמבר וינואר לעומת השנה החולפת, עם 182 אלף תינוקות חדשים.

משבר הילודה לא פגע רק באירופה: גם ארה"ב רשמה ירידה של 7 אחוזים בשיעור הילודה בחודש דצמבר האחרון, בעוד סין רשמה ירידה גדולה אף יותר של 14.8 אחוזים במספר הלידות החדשות בשנת 2020. ההערכות הן כי איבוד מקום העבודה או החשש מפני אי יציבות כלכלית, יחד עם מצב הרוח הירוד וירידה במספר הזוגות החדשים שהכירו ברחבי העולם בשנה החולפת, הביאו לירידה המשמעותית בנתוני הילודה בעולם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו