"גישה אנטישמית": אריה גולן נגד הרב חיים קנייבסקי

איש הרדיו הוותיק כינה את גישתו של הרב חיים קנייבסקי, המעדיפה שיתוף פעולה עם רע"ם על פיה חבירה למפלגות שמאל, "גישה אנטישמית"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשפ"א

"גישה אנטישמית": אריה גולן נגד הרב חיים קנייבסקי-ערוץ 7
אריה גולן
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השדרן הוותיק אריה גולן כינה היום (ראשון) את גישתו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי ביחס לקואליציה עם הערבים "גישה אנטישמית".

כזכור, על פי הדיווח ב'חדשות 12' הרב קנייבסקי אמר בשיחות סגורות כי הוא מעדיף שתקום ממשלה עם מפלגות ערביות מממשלה עם מפלגות השמאל.

מאוחר יותר בבית הרב קנייבסקי הבהירו את הדברים. לדברי בית הרב קנייבסקי, יש לתעדף שת"פ עם מי שמכבד את הדת על פני אלו שרודפים את הדת. "הרב נשאל על האפשרות להקמת ממשלה שתשען על תמיכת המפלגות הערביות מול תמיכה ממפלגות אנטי דתיות ואמר כי עדיף שיתוף פעולה עם מי שיכבד את הדת והמסורת היהודית על פני מי שרודף את הדת", נמסר מבית הרב.

הבוקר אמר מגיש יומן הבוקר ב'כאן רשת ב'' אריה גולן "דווקא הרב קנייבסקי מעדיף את הערבים על השמאל", והוסיף: "בעצם זו גישה אנטישמית".

אבי רבינא, עיתונאי רדיו 'קול' חי', הגיב לגולן בחשבון הטוויטר שלו: "כשאיש שמאל קיצוני נעלב מדברי הרב קנייבסקי הוא מכנה אותם 'אנטישמיות'. את ליברמן, שפלט אינספור התבטאויות אנטישמיות, אריה גולן לא היה מסוגל להעמיד על מקומו. אבל לרב קנייבסקי אסור להתבטא".