עוד קדנציה אחת

אני מציע שנתניהו יתחייב שהקדנציה הקרובה תהיה הקדנציה האחרונה שלו כראש ממשלה, התחייבות כזו שתחייב אותו באמת, וכך הוא יוכל בשנים האלו להראות את פניו האמתיות, היפות, הלאומיות, אוהבות המסורת, לקיים את כל הבטחותיו ולבצע את כל תוכניותיו הטובות

הרב יואל קטן , כ"ב בניסן תשפ"א

עוד קדנציה אחת-ערוץ 7
הרב יואל קטן
צילום: אתר ישיבה

יש לנו פלונטר פוליטי. לנתניהו אין כרגע 61 חברי כנסת שיצביעו בעד הממשלה שלו, גם אם בנט יחליט להיכנס פנימה. סער, בצדק או שלא, לא מוכן בינתיים להפר את התחייבותו שלא להיכנס לממשלה של נתניהו, גם אם זה יגרום לבחירות חמישיות, ה' ישמור, או לשיתוף פעולה מלא או חלקי עם ערבים שונאי ישראל, היו לא תהיה, או שניפול לכאוס כזה או אחר.

יש המציעים לנתניהו לרוץ על נשיאות המדינה, וכך – במין 'בעיטה כלפי מעלה' – לשחרר את כנסת ישראל וממשלת ישראל לרעהו הטוב-או-לא ממנו, והימין יוכל סוף סוף לשלוט 'מלא מלא' ולהזיז את העניינים עם שישים וכמה מנדטים בטוחים, תחת ראשות בנט או מועמד מוסכם אחר, אבל ספק אם זה ריאלי. אפילו הפרשנים המומחים מתבלבלים כשמגיעים לנושא המרכזי הזה, ולא יכולים להוציא דבר ברור מפיהם. מה עושים?

לי הקטן עלה רעיון שעוד לא שמעתי שעלה בשיח הציבורי, ואם טעיתי והוא עלה כבר – ברוך שכיוונתי. אני מציע שנתניהו יתחייב שהקדנציה הקרובה תהיה הקדנציה האחרונה שלו כראש ממשלה, התחייבות כזו שתחייב אותו באמת (אני מניח שמשפטנים מבריקים יותר מאלו שהיו בזמנו לגנץ יוכלו למצוא נוסחה כזאת שבאמת תחייב אותו...). התחייבות כזו תסייע לסער לרדת מהעץ של 'רק לא ביבי', הוא יוכל לומר שהוא הצליח בגדול להביא את ביבי לסוף ה'מלוכה' שלו – אבל רק בסוף הקדנציה הזו, וזה בפירוש יהיה לגיטימי גם כלפי בוחריו.

נתניהו יוכל בשנים האלו להראות את פניו האמיתיות, היפות, הלאומיות, אוהבות המסורת, לקיים את כל הבטחותיו ולבצע את כל תוכניותיו הטובות, וזה גם מגיע לו – העם כולו חייב לו הכרת טוב עצומה על השגת החיסונים נגד הקורונה, שאיך שלא מסתכלים על זה הקרדיט על כך מגיע לו, על החשיבה מחוץ לקופסה עוד בראשית המגפה שזהו כיוון הפתרון האולטימטיבי, על ההשתדלות העצומה והמוצלחת להשיג את מיליוני החיסונים לפני כולם, על כך שרובנו היום מחוסנים ואלפי נפשות בישראל ניצלו בזכותו בסיעתא דשמיא, וגם החינוך והכלכלה נפתחים לפני העולם כולו ועומדים לרוץ קדימה, והעלייה מהתפוצות דופקת על שערינו, והעתיד הוורוד מדינית וכלכלית ולאומית עומד ממש אחר כותלנו – הרבה מאוד בזכותו.

תכל'ס – אני הקטן מציע לראש ממשלתנו: קח עוד קדנציה מלאה אחת, וכך עוד ארבע וחצי שנים, לכבוד יום הולדתך ה-76, תוכל להביט אחורה בסיפוק רב על כל מה שפעלת לטובת העם והארץ, ולהמשיך הלאה למשימות הבאות שלך בהאדרת שם ישראל בעולם ובחיזוק ושיפור נושאים רבים שיוטלו לפתחך גם כאשר תגיע לגבורות.

המשפט יחכה בסבלנות (חוק צרפתי או משהו כזה) והארץ תירגע, וחוץ מאשר השמאל הקיצוני ואויבי ישראל שבכנסת ומחוצה לה כולם יהיו מרוצים. ביבי, אנא, לך על זה! יתכן מאוד שזהו קלף מנצח! לך בכוחך זה והושעת את ישראל! ובעזרת ה' נעשה ונצליח.