רוני נומה: נעשה עוול לציבור החרדי

"לאוכלוסייה החרדית נעשה עוול במהלך השנה האחרונה. מהפעילות שלי בבני ברק למדתי שאסור לשפוט אותם", אמר אלוף במיל' רוני נומה

מיכל לוי , כ"ב בניסן תשפ"א

רוני נומה: נעשה עוול לציבור החרדי-ערוץ 7
רוני נומה
צילום: Gershon Elinson/Flash90

האלוף במיל' רוני נומה הצדיק היום (א') את תחושות הרדיפה שאפיינו לאורך השנה האחרונה חלקים בציבור החרדי שטענו כי הם זכו להכפשה קולקטיבית גורפת.

"לאוכלוסייה החרדית נעשה עוול במהלך השנה האחרונה. מהפעילות שלי בבני ברק למדתי שאסור לשפוט אותם", אמר בראיון לרשת ב'.

לדברי נומה, ההכללה לא היתה במקום. "לקחו ציבור שלם וצבעו אותו כ"לא ממושמע" וזה לא נכון, חלקים גדולים בציבור החרדי עשו מאמצים גדולים לשמור על כל הכללים".

במקביל ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, העריך בראיון בגלי צה"ל כי לנוכח מצב התחלואה יוחל בקרוב בביטול הדרגתי של מתווה הקפסולות במערכת החינוך.

"היום אין יישובים אדומים - אנו בוחנים היכן ואיך אפשר לבטל את הקפסולות", ציין אש בראיון, על רקע העובדה שנכון ליום שישי היו בישראל רק שני ישובים כתומים (כאוכב אבו אל-היג'א ועין מאהל) ואף ישוב אדום.

לדבריו, "זה יהיה הדרגתי, יתנהל מעקב של בדיקות בחלק מהמקומות - אבל הכיוון הוא לחזור ללימודים בכיתות מלאות".

פרופ' אש ציין כי מתן חיסון לילדים בני 12 ומעלה יחל כבר בתוך מספר שבועות, לאחר שיתקבלו לכך כל האישורים הנדרשים מרשויות אישור התרופות.

"צריכים לקבל את אישור ה-FDA והוועדה בארץ. מניח שנקבל את האישורים האלה כבר בשבועות הקרובים ונתחיל לחסן גם את הילדים", הסביר ממונה הקורונה.