עולי תימן באוהלים
עולי תימן באוהלים צילום: ELDAN DAVID

משפחות יהודיות שנמלטו מתימן למצרים שוקלות בימים אלה היכן להיקלט אך מבהירות כי הן מעדיפות את דובאי על פני ישראל.

"אין לנו מה לחפש בישראל. חלקנו עלינו לארץ לפני יותר מעשר שנים וחזרנו לתימן. לא דאגו לנו לבית, לא לעבודה. היינו תקועים כמה שנים במרכז הקליטה 'יעלים' בבאר שבע. סבלנו מאוד אז חזרנו בחזרה לתימן. יש לנו דרכונים תימנים", צוטטו כמה מהם על ידי עיתונאי חדשות 12 שמעון איפרגן.

על פי הדיווח, מדובר ב-13 יהודים, שרובם מחזיקים גם באזרחות ישראלית, שנמלטו מתימן ומתגוררים כעת בדירות קטנות ששכרו בקהיר.

"טוב לנו פה בינתיים במצרים. ראינו מה קרה לנו ולמשפחות שלנו שעלו לארץ וחיו בדוחק. אנחנו מחכים עד שייגמר החג, ואז נקבל החלטה אם לטוס לדובאי או למדינה אחרת שתקבל אותנו", צוטט אחד מהם בשיחה עם בן משפחתו בישראל.

עוד הוסיפו: "יש לנו ניסיון מר עם כל הגורמים בארץ. לפני שהגענו בזמנו לישראל הבטיחו לנו הרבה הבטחות, אבל לא קיימו שום דבר. גרתי שלוש שנים, חמש נפשות בדירת חדר וחצי במרכז קליטה, בלי מזגן, בתנאים קשים מאוד וברחתי בחזרה לתימן. היה לנו טוב שם עד שהתחילה המלחמה".

"אם זה היה תלוי בנו ולא הייתה מלחמה בתימן היינו נשארים בה.. היה לנו טוב בתימן עד שהתחילה המלחמה. היינו מאושרים מאוד. לא היה חסר לנו כלום. בישראל הציעו לנו חבילה של פיתויים והטבות כדי לעלות אבל סירבנו. היינו בארץ, הבנו שזה רק דיבורים ובפועל סבלנו מאוד ולכן עזבנו בחזרה לתימן".