בית אל מהיישובים המובילים בתרומת כליה אלטרואיסטית: "גאווה גדולה"

הרבנית רחל הבר הגיעה למפגש עם תורמי הכליה הרבים המתגוררים ביישוב לרגל התורם האלף. אסף ברוכי שהוא ואשתו תרמו כליה: "מפעל אדיר"

ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשפ"א

בית אל מהיישובים המובילים בתרומת כליה אלטרואיסטית: "גאווה גדולה"-ערוץ 7
נתונים יוצאי דופן ומעוררי השראה
צילום: יעקב אפללו

הרבנית רחל הבר, אשתו של הרב ישעיהו הבר ז"ל - מייסד ארגון 'מתנת חיים', הגיעה למפגש מרגש בבית אל עם תורמי הכליה ביישוב לרגל תורם הכליה האלטרואיסטי האלף בישראל בעשור האחרון.

בית אל ניצבת במקום השני בארץ במספר תורמי הכליה ביחס לאוכלוסייה. הרבנית הבר נפגשה עם התורמים שקיבלו תעודת הוקרה מטעם המועצה ועם ראש מועצת בית אל שי אלון ורב היישוב הרב אריאל בראלי, ושמעה את הסיפורים המיוחדים מאחורי כל אחד מהתורמים שנכחו במקום.

אסף ברוכי, שהוא ואשתו תרמו שניהם כליות, סיפר כי ישנם 15 תושבי בית אל שתרמו כליות בצורה אלטרואיסטית ומספר זהה של אנשים שביקשו לתרום אך נפסלו מסיבות רפואיות. "המפגש עם הרבנית הבר שממשיכה את המפעל האדיר של בעלה היה מיוחד ומרגש במיוחד. כאן בבית אל יש מספר רב של תורמים וישנם גם בוגרי בית אל הגרים במקומות אחרים שתרמו. הרוח המיוחדת של הנתינה ביישוב באה לידי ביטוי בדרך העליונה ביותר של הצלת חיי אחרים".

ראש מועצת בית אל שי אלון: "מדובר בנתונים יוצאי דופן ומעוררי השראה. כמי שמכיר את התושבים בבית אל מקרוב זאת לא הפתעה. אנשים אידיאליסטיים ומיוחדים שלא מפסיקים לרגע לחפש לתת ולתרום. המפעל של הרב ישעיהו הבר הוא זכות עצומה בשבילו בשמים והרבנית הבר שכבדה אותנו בנוכחותה ממשיכה בגאון. גאווה גדולה שבית אל לוקחת חלק כה משמעותי בפרויקט המבורך הזה".