דוד וכטל
דוד וכטל עצמי

1. מה משותף לרמטכ"ל הנוכחי – רב אלוף אביב כוכבי, חבר הכנסת וסגן הרמטכ"ל בעבר – האלוף במיל' יאיר גולן, מפקד זרוע היבשה – האלוף יואל סטריק ולשני מנכ"לים לשעבר של ארגון 'הקרן החדשה לישראל' ויו"ר ארגון השמאל הקיצוני 'רופאים לזכויות אדם'?

מִתקשים לנחש... שימו לב: הם כולם, גם אלו השומרים על מדינת ישראל וגם אלו הנאבקים נגדה, בוגרי תוכנית המנהיגות של 'קרן וקסנר'.

2. מהי 'קרן וקסנר', אתם שואלים. ובכן, מדובר על קרן הנתמכת על ידי פילנתרופים אמריקאים, ששַׂמה לה למטרה לפתח מנהיגות יהודית איכותית שתשמור על ערכי הדמוקרטיה.

או במילים מעט פחות מכובסות: מכון להקניית ערכים ליברליים קיצוניים לאלו העתידים לנהל ולהוביל את מדינת ישראל.

אם שיעורי החינוך בקורסי הפיקוד השונים בצה"ל, אלו המועברים על ידי ארגונים שכולם נמצאים בקצה השמאלי של המפה הפוליטית בישראל, פִספסו בטעות את אחד מטובי בנינו שהתקדם בסולם הדרגות; אם עד לתפקיד מח"ט ולדרגת 'אלוף מִשנה' מישהו הצליח לשמור על מעט ערכים לאומיים, אמונה בצדקת הדרך ושאיפה לנצח את אויבינו במלחמה, אל דאגה – יהיה מי שידאג לנווט את דרכו למִדשאות הקמפוס של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית, שם הוא כבר יזכה לחינוך מחדש, עטוף במלגות ותנאים נוחים באדיבות אותה קרן.

3. האם יש מי שמבקר את אותה קרן עלומה? האם היא זכתה במכרז מסודר, שבזכותו היא הפכה להיות יעד מומלץ בעיני נציבות שירות המדינה? האם סביר, שבהיעדר תשובה חיובית לשתי השאלות הקודמות, שותפות בתוכנית המנהיגות של הקרן נחשבת כמקפצה וסוג של תנאי בסיסי בדרך לקידום בתפקידים ציבוריים?

4. כמעט שכחנו. גם הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף שרון אפק, זה שיצא מהארון (כמובן בהכוונתו ובעידודו של דובר צה"ל לשעבר), ובראיון איתו עודד ודחף צעירים אחרים לעשות כמותו, זוכרים אותו? כן, כן, גם הוא בוגר תכנית המנהיגות של 'קרן וקסנר'. ואליו, תאמינו או לא, מצטרפים עוד שבעה מאלופי צה"ל בהווה אשר כולם 'זכו' לקחת חלק בתוכניות הקרן.

5. מה בימי חול המועד פסח הזכיר לי את קרן וקסנר, אתם שואלים. ובכן, מפלגת נעם העומדת להכניס נציג ראשון מטעמה לכנסת הקרובה, פִרסמה בימים האחרונים את רשימת הדרישות שלה לקראת המשא ומתן הקואליציוני, ושוב טרפה את הקלפים. לא כסף למוסדות, לא מִשרות מכובדות ולא קידום למקורבים. מה כן? דרישה להקמת מטה ממשלתי חדש בשם – מג"ן הע"ם (מטה גילוי ונטרול השפעות זרות על מדינת ישראל), שמטרתו למנוע מגורמים זרים אנטי-ישראליים לחדור למערכות הציבוריות במדינת ישראל ולהשפיע על התודעה, לשנות ערכים ולפגוע בחוסן הלאומי.

על הכַּוונת של אנשי 'נעם' מצויות עשרות קרנות הפועלות כבר שנים רבות באין ספור דרכים שונות למוטט את המושג – המדינה היהודית ולהחליף אותו במוצר חדש – מדינת כל אזרחיה. אף אחד מאיתנו לא שומע ולא יודע על אותן קרנות ובטח שלא על כוונותיהן, אבל הן דוהרות קדימה ולא עוצרות לרגע. מדינת ישראל, העתידה לחוג בקרוב את יום עצמאותה ה-73, הולכת ומאבדת את עצמאותה הרוחנית, החינוכית והתודעתית, ונותנת למדינות זרות להתערב לה בקביעת סדר היום ועיצוב דמותם של המשרדים הממשלתיים החשובים ביותר – החינוך, המשפטים והביטחון.

6. הבנתם? היו צריכות לעבור עלינו שנים רבות עד שיקום מישהו, מקום שישי (!) ברשימת הציונות הדתית, ויאמר את הדבר הכל כך הגיוני והכל כך מובן מאליו, מישהו שיאמר שלא סביר שאת מדינת ישראל מובילות ומנהלות קרנות זרות העוינות אותה ופועלות להחלשתה.

ממש לצאת מעבדות לחרות תשפ"א.