קבר יוסף
קבר יוסף צילום: דובר צה"ל

אחרי שנדחתה העתירה נגד הנגשת מערת המכפלה בחברון ואישור הבנייה צפוי לצאת בקרוב, היעד הבא הוא הנגשת קבר יוסף בעיר שכם שבשומרון.

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס) פנה היום (ראשון) ל'מרכז המידע והמחקר' של הכנסת וביקש מהם לערוך בדיקה מקיפה של מצב הנגישות במספר אתרים קדושים וביניהם - קבר יוסף בשכם. צעד זה הוא תחילתו של תהליך להנגשת מתחם קבר יוסף לאנשים עם מוגבלות.

"במהלך הקדנציות האחרונות הגיעו ללשכתי פניות רבות של אנשים עם מוגבלות, אשר בבואם להתפלל ולשפוך שיח בקברי צדיקים ואתרי דת ברחבי מדינת ישראל, הינם נתקלים בבעיות נגישות רבות", כתב ח"כ אבוטבול.

"בכדי לטפל לעומק בנושא זה בקדנציה הקרובה - אבקשכם לערוך בדיקה מקיפה של כלל האתרים הקדושים הכלולים בחוק להסדרת המקומות הקדושים, וכן במקומות אשר באחריות המרכז הארצי לפיתוח מקומות הקדושים כולל: הכותל המערבי, מערת המכפלה בחברון, קבר יוסף בשכם, ציון הרשב"י במירון. קבר רחל, קבר רבי מאיר בעל הנס בטבריה וכד'", הוסיף.

שי גליק, מנכ"ל 'בצלמו' וממובילי המאבק להנגשת מערת המכפלה בחברון, אמר בשיחה עם ערוץ 7 כי היעד הבא שלו, אחרי שתחל בפועל הנגשת מערת המכפלה, הוא להאבק להנגשת קבר יוסף בשכם.

"הנגשת מבנים איננה מותרות אלא חלק מחוק יסוד כבוד האדם וחירותו", אמר גליק. "לצערנו רוב קברי הצדיקים אינם נגישים, מה שפוגע קשות בציבור הדתי והמסורתי. אנחנו מודים למשה אבוטבול שהעלה על נס את חשיבות הנגשת קברי צדיקים ונמשיך לפעול להנגשת כל מבני הדת וקברי הצדיקים בישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו