דיווח בירדן - איש המוסד לשעבר הציע חילוץ לאשתו של הנסיך חמזה

אתר החדשות "עמון": איש המוסד לשעבר בשם רועי שפושניק יצר קשר עם אשתו של הנסיך חמזה והציע לארגן עבורה מטוס שיפנה אותה מירדן. שפושניק: מעולם לא שירתתי בתפקיד כלשהו בשירותי הביון של מדינת ישראל

תגיות: אירן ירדן
עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשפ"א | עודכן: 19:53

דיווח בירדן - איש המוסד לשעבר הציע חילוץ לאשתו של הנסיך חמזה-ערוץ 7
עמאן, ירדן
iStock

אתר החדשות הירדני "עמון" מדווח הערב (ראשון) כי איש המוסד לשעבר בשם רועי שפושניק הוא זה שיצר קשר עם אשתו של הנסיך חמזה והציע לארגן עבורה מטוס שיפנה אותה ואת משפחתה מירדן.

שפושניק עצמו מכחיש שהוא איש מוסד אך מאשר שהיה בקשר עם הנסיך חמזה ובני משפחתו במהלך מעצרם אתמול.

''אני ישראלי לשעבר שמתגורר באירופה, מעולם לא שירתתי בתפקיד כלשהו בשירותי הביון של מדינת ישראל. אני חבר אישי קרוב של הנסיך חמזה. במהלך סוף השבוע, סיפר לי הנסיך חמזה על המתרחש בממלכה והצעתי לנסיך לשלוח את רעייתו וילדיו להתארח בביתי'', סיפר.

שפושניק הוסיף בהודעה מטעמו: ''אין לי ידיעה כלשהי הקשורה לאירועים המוזכרים בירדן, לגורמים הקשורים בהם או כל ידיעה אישית אחרת. ההצעה, שהוגשה לנסיך חמזה, נעשתה על בסיס קשרי ידידות וחברות איתנים בין המשפחות ומתוך רצון להקל על הנסיכה וילדיהם בשעה קשה זו''.

דובר משרד החוץ האיראני, סעיד ח'טיבזדה, התייחס מוקדם יותר לניסיון ההפיכה בירדן ואמר כי כל מתח ואי יציבות באזור מערב אסיה ישרת רק את האינטרסים של המשטר הישראלי.

בשיחה עם עיתונאים ביום ראשון אמר ח'טיבזדה כי "טביעת הרגל של המשטר הישראלי תמיד יכולה להימצא בכל ניסיון המרדה במדינות מוסלמיות".

"הרפובליקה האיסלאמית של איראן מתנגדת לכל צורה של חוסר יציבות פנימית והתערבות זרה, ומאמינה כי יש לנהל את ענייני כל המדינות במסגרת חוקית", הוסיף הדובר האיראני והדגיש את החשיבות בשמירה על שלום ויציבות בירדן.

כוחות הביטחון הירדניים יצאו למבצע מעצרים בסוף השבוע, ובמהלכו הושם לכאורה במעצר בית גם יורש העצר לשעבר הנסיך חמזה. סגן ראש ממשלת ירדן, איימן ספאדי, טען כי הנסיך חמזה היה בקשר עם גורמים זרים במסגרת מזימה לערער את היציבות במדינה וציין כי יורש העצר לשעבר נמצא במעקב כבר במשך זמן מה.

ספאדי סיפר כי סוכנות מודיעין זרה יצרה קשר עם רעייתו של הנסיך חמזה והציעה לשלוח לה מטוס שיחלץ אותה מהמדינה.

Jordan's Crown Prince Hamzah
REUTERS/Ali Jarekji

הפרשן המדיני ברק רביד (''וואלה'') סיפר היום לרדיו 103FM: "הסרטון שהוא צילם מביתו הזכיר את ניסיון ההפיכה נגד ארדואן, מי שניסה לכאורה לעשות את ההפיכה מצטלם ומה שהוא אומר שינה מאוד את התמונה כפי שהיא הייתה נראית בשעות הראשונות אתמול, הוא אומר כמה דברים, הוא מכחיש את ניסיון ההפיכה, הוא סיפר איך הרמטכ"ל הירדני הגיע אליו הביתה באופן אישי ואמר לו שהוא לא יוצא מהבית. הוא שיתף גם בצורה שבה נותקו קווי הטלפון שלו, והוא סיפר כי הוא מצלם את הסרטון האחרון כי האינטרנט גם יתנתק, אלו דברים שבירדן הם מאוד מאוד מאוד חריפים".

"זה אירוע יותר משמעותי ממה שחושבים - הירדנים מנסים להמעיט בערכו ואמרו שהכול תחת שליטה", הוסיף רביד וציין כי "יש אינדיקציות למעורבות סעודית בניסיון ההפיכה".