תחתית ליגת העל בכדורגל צמודה מתמיד

ניצחון חוץ ראשון של בני יהודה מאז מחזור הפתיחה של העונה, 3:1 על הפועל חיפה, הכניס את כל קבוצות התחתית לסחרור. מי תרד ליגה?

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בניסן תשפ"א

תחתית ליגת העל בכדורגל צמודה מתמיד-ערוץ 7
אבוקסיס. יציל את בני יהודה מירידה?
צילום: פלאש 90

רק פעם אחת ניצחה העונה בני יהודה משחק במסגרת ליגת העל בכדורגל כאורחת. הערב (ראשון) מול הפועל חיפה שעדיין לא ניצחה באצטדיונה הביתי ב-2021, היא עשתה זאת בפעם השניה בלבד העונה אך ברגע הקריטי ביותר עבורה, רגע שיכול להציל עבורה את העונה ולשרוד עונה נוספת בליגת העל בכדורגל.

היה זה כאשר הכתומים משכונת התקווה פגשו את הפועל חיפה באצטדיון סמי עופר שבחיפה. חיפה שניצחה את בני יהודה בשני המפגשים ביניהן בעונה הסדירה, רצתה לעשות זאת בפעם השלישית ברציפות ולהשיג עליה את רצף הניצחונות הארוך ביותר מאז חמשת הניצחונות בין השנים 1997-1999.

בדקה ה-10 נראה היה שלשם זה הולך כאשר עדן בן בסט כבש לזכות האדומים מהכרמל את שער היתרון. לא עברו 2 דקות ומוחמד גדיר השווה את התוצאה והחזיר נשימה לבני יהודה הלחוצה שתקועה עמוק בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל.

בדקה ה-30 הגיע השינוי של המשחק, כאשר חילוף התקפי נועז של מאמן בני יהודה יוסי אבוקסיס הכניס שחקן התקפי במקום בלם ולחיפה לא הייתה תשובה למערך החדש.

גדיר השלים מהפך עם שער שני עוד לפני ההפסקה בדקה ה-42 ובדקה ה-67 המחליף ששינה את המשחק, עמית זנטי קבע 3:1 מוצדק לזכות הכתומים משכונת התקווה.

בני יהודה חוזרת לנצח אחרי שצברה שתי נקודות בלבד בששת המחזורים הקודמים וכבשה בהם שער בודד, עם ניצחון החוץ הראשון שלה מאז מחזור הפתיחה ומסבכת את כל יריבותיה בתחתית הטבלה. בדיוק בזמן עבורה.

הפועל חיפה? היא אחת מאותן אלה שמסתבכות בתחתית הטבלה כשהיא מרחק 5 נקודות בלבד מירידת ליגה, עדיין ללא ניצחון ביתי ב-2021 וזה משחק שמיני רצוף שהיא לא מנצחת כמארחת. ספק רב אם חילוף מאמן יציל את אותה מירידה.

במשחק נוסף הערב שהתקיים במסגרת הפלייאוף התחתון של ליגת העל בכדורגל, נפרדה בני סכנין ממכבי נתניה בתיקו 0:0 שמעמיד גם אותה בסכנת ירידת ליגה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il