דרעי אמר "לא" לגוש השינוי

יו"ר ש"ס אריה דרעי דחה הצעה של מפלגת ימינה להצטרף לגוש המתנגד לראש הממשלה והבהיר כי הוא מעדיף בחירות חמישיות.

תגיות: ימינה ש"ס
ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשפ"א

דרעי אמר "לא" לגוש השינוי-ערוץ 7
אריה דרעי
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

במסגרת המאמצים של ח"כ נפתלי בנט לתפור קואליציות שונות שוחח לאחרונה יו"ר ימינה גם עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי וביקש לבדוק אפשרות שלפיה יצטרפו החרדים לגוש הנגדי.

התגובה שקיבל היתה "לא" מהדהד - גם אם הדבר יוביל לבחירות חמישיות.

העיתון 'ישראל היום' שוחח בנושא עם השר דרעי. "אמרתי לבנט שאין אפשרות אחרת פרט להקמת ממשלת ימין. הבהרתי לו בצורה חדה ביותר שאין שום מצב בעולם שאנחנו נלך איתו ביחד לממשלה בלי הליכוד. גם אם נגיע לרגע האחרון וגם אם זה יוביל לבחירות חמישיות, העמדה שלנו חד-משמעית. גם יהדות התורה לא תצטרף לממשלה כזאת, והסברתי לו למה".

"לא ניכנס לקואליציה שלא תחוקק באופן מיידי את חוק הגיוס כמו שסיכמנו עליו, לא ניכנס לממשלה שלא תחוקק חוק גיור ממלכתי מינימלי, ואנחנו דורשים גם פסקת התגברות. את זה אפשר להשיג עם יאיר לפיד? ממש לא", הוסיף דרעי.

לדבריו, "אם בנט היה אומר 'אני בגוש הימין', ניתן היה למצוא פתרון לגדעון סער. כל זמן שסער חושב שיש לו אפשרות אחרת - הוא לא מוכן לשמוע על זה".

לסיכום עמדתו המפורשת הוסיף השר מש"ס כי במקום לנסות לרקום קואליציות בחוץ, אפשר ועדיף לטפל בכביסה המלוכלכת בתוך הבית.

"אנחנו נשארים עם הימין. נפתלי בנט וגדעון סער חייבים להבין בצורה הברורה ביותר שאין אלטרנטיבה חוץ מממשלת ימין. אין אמצע. העם אמר את שלו, יש ‭ 65‬ מנדטים שרוצים ממשלת ימין ועכשיו צריך להתגבר על כל הבעיות בבית פנימה. צריך לפסול כל אלטרנטיבה אחרת", פסק דרעי.