כלא קציעות. ארכיון
כלא קציעות. ארכיוןפלאש 90

רושדי אבו מוך, חבר בחוליית המחבלים שרצחה את החייל משה תמם הי"ד בשנת 1984, השתחרר הבוקר (שני) מכלא קציעות שבנגב.

אבו מוך ישוב היום לביתו שבבאקה אל גרבייה, בוואדי ערה, לאחר שריצה עונש מאסר של 35 שנים. על פי ההערכות הוא צפוי להתקבל בחגיגות שמחה.

אורטל תמם, אחייניתו של החייל משה תמם הי"ד קראה אתמול בחשבון הפייסבוק שלה לשר הפנים אריה דרעי לפעול לשלילת אזרחותו הישראלית של אבו מוך.

"מחר עתיד להשתחרר המחבל רושדי אבו מוך, מחוליית המחבלים שרצחו את דוד שלי היקר, החייל משה תמם ז"ל", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה. "הרוצח משתחרר חזרה לביתו, שנמצא נסיעה קצרצרה מבית משפחתי. ככה פשוט".

"לפני מעל לשנה פנינו לשר דרעי באמצעות עו''ד מוריס הירש בבקשה לשלול את אזרחותו של הרוצח", כתבה תמם. "זה בלתי נתפס שרוצח חייל צה''ל, בייחוד כזה המתהדר ברצח שלו, כזה שהפך לגיבור, יחזור לביתו. אבל הרוצח ראשדי אבו מוך הולך להיות השכן של המשפחה שלי מחר, והשר דרעי לא עושה דבר".

"למה קיימת לשר הפנים הסמכות לשלילת אזרחות אם לא בדיוק בשביל המקרים האלה? שלילת אזרחותו של מי שרואה בחיילי המדינה אויביו עד כדי רצח? עד כדי האדרת הרוצח?" תמהה. "סבא וסבתא שלי שילמו את המחיר היקר ביותר עבור המדינה הזאת. לא מגיע להם לפגוש את הרוצח של בנם בסופר או בשוק או בתור לרופא. אבא שלי, דודים ודודות שלי, שילמו את המחיר היקר ביותר עבור המדינה הזאת. לא מגיע להם לחיות בפחד".

לשכת שר הפנים אריה דרעי מסרה בתגובה: ''שר הפנים אריה דרעי, פנה לגורמי הביטחון לצורך קבלת עמדתם אשר נדרשת בהליכי ביטול אזרחותו של רושדי אבו מוך, שהורשע בחטיפת ורצח החייל משה תמם ז״ל, ואמור להשתחרר מחר (יום ב׳) מהכלא. העמדה שהתקבלה מגורמי הביטחון אינה מספקת לצורך קידום המהלך. לפיכך יזמן שר הפנים דרעי דיון דחוף בנושא עם גורמי הביטחון''.