לדיראון עולם

הרדיפה המשפטית אחרי נתניהו נתנה לו אורך חיים פוליטי ותקעה את מדינת ישראל במבוי סתום, פוליטית, ובעיקר היסטורית.

מוטי קרפל , כ"ג בניסן תשפ"א

לדיראון עולם-ערוץ 7
מוטי קרפל
צילום מסך

היום הזה, יום תחילת שלב ההוכחות במשפטו של בנימין נתניהו, ייזכר בישראל לדיראון עולם.

לא בגלל שבו מועמד ראש ממשלה בישראל לדין, אלא משום שבו הוכיחו חוגים קיצוניים בשמאל הישראלי שאין להם שום עכבות ומעצורים והם מוכנים לזהם את מערכת אכיפת החוק הישראלית, רק כדי להוריד מהשלטון את הימין, דבר שהם לא מצליחים לעשות בקלפי.

בשלב זה הם השיגו את ההפך. הרדיפה המשפטית הזו ליכדה סביב נתניהו את הימין ואת כל אלה שלא נתנו לשופרות השמאל הרדיקלי וההגמוני לשטוף להם את המוח. בניגוד לתהליך הטבעי שבו נתניהו היה אמור לפנות את כסאו מזמן משום שכבר מיצה את מנהיגותו, הרדיפה הזו נתנה לו אורך חיים פוליטי ותקעה את מדינת ישראל במבוי סתום, פוליטית, ובעיקר היסטורית.

יש לברך על כך שבמערכת הבחירות האחרונה הנושא המשפטי כבר לא שיחק שום תפקיד. השאלה האם הגיע הזמן לסוף שלטונו של נתניהו או לא, פתוחה, והיא תתברר בקרוב, אבל גם אם כן, טוב שזה כבר לא יהיה בגלל הנושא המשפטי. לא בגללו הגיע הזמן להעביר את המקל הלאה.

תהיינה תוצאות המשפט אשר תהיינה (ואף אחד לא מצפה ממשפט שלא היה לו מקום שיהיה משפט אמת), דבר אחד איננו מוטל בספק: מי שיצאו ממנו אשמים ויזכרו בישראל לדיראון עולם הם כל אלה שהיו שותפים לפוטש הנבזי הזה, בתקשורת, בפוליטיקה, ברחוב, במשטרה ובעיקר בפרקליטות.