יהדות התורה: עם נתניהו בשל המסורתיים

יו"ר יהדות התורה ח"כ גפני הסביר כי מפלגתו ממליצה על נתניהו בשל היותו עומד בראשות מפלגה ההולכת עם המסורתיים

בן שאול , כ"ג בניסן תשפ"א


וידאו: הפרשן הפוליטי מאיר ברגר (המבשר) בעמדת ערוץ 7 בכנסת

במסגרת סבב הממליצים הודיעה יהדות התורה כי היא ממליצה על בנימין נתניהו כמועמדה להרכבת הממשלה.

יו"ר יהדות התורה ח"כ גפני הסביר כי מפלגתו ממליצה על נתניהו בשל היותו עומד בראשות מפלגה ההולכת עם המסורתיים.

"כל השנים הלכנו עם הציבור המסורתי שנמצא בליכוד, ובגלל שהציבור הזה נמצא בליכוד אנחנו תומכים במועמד הליכוד בנימין נתניהו, אם היה מועמד אחר בליכוד היינו תומכים בו", אמר.

דבריו הסביר כי יהדות התורה הולכת עם מועמד הליכוד - בשל היותו מייצג את הציבור המסורתי בישראל.

"לא נטשנו את הציבור הזה אף פעם ולא ננטוש אותו וגם הציבור הזה לא נוטש אותנו, ראינו את זה ביתר שאת בתקופת הקורונה, כשהשמיצו אותנו מבוקר עד ערב".

שר השיכון ח”כ יעקב ליצמן אמר לנשיא המדינה ראובן ריבלין בעת ההתייעצות בבית הנשיא כי “אני מצטרף לדברי יו”ר הרשימה ח”כ גפני ושאכן אנו ביהדות התורה ממליצים על רה”מ נתניהו להרכבת הממשלה הבאה.

בדבריו תקף את ההסתה נגד הציבור החרדי לאורך השנה האחרונה. "במערכת הבחירות האחרונה הפכנו, הציבור החרדי, למוקד הסתה מצד פוליטיקאים שונים באופן הכי חמור ובוטה. עד כדי כך שאחד מראשי המפלגות קרא לזרוק אותנו למזבלות. מצופה ממך כנשיא המדינה לגנות קריאות אלו ולצאת נגד זה, כי להסתה יש מחיר וזה מסוכן. רק הבוקר שמענו על בית כנסת שהוצת בב”ב, וזו תוצאה ישירה של ההסתה הזו.

"ההמלצה שלנו על נתניהו היא חד משמעית, לא נלך עם ליברמן ולא לפיד, לטובת מסורת ישראל והצביון היהודי”.

סגן השר מאיר פרוש אמר כי ״הממשלה היחידה שיש לה את האפשרות להאריך ארבע וחצי שנים זה רק ממשלה בראשות נתניהו".

עוד אמר כי "יהדות התורה הסיעה היחידה שלא שינתה את שמה מהכנסת השניה ולכן יש לה את המשקל הסגולי ומסמלת את העם עתיק היומין שלא שינו את שמם ולכן יש לנו דרישות שאין לאף מפלגה אחרת בכנסת. ההמלצה שלנו היא אך ורק נתניהו ואסור שהשתמע שיש מישהו אחר שאנחנו יכולים להמליץ עליו״.

לשאלת הנשיא האם עליו להמליץ על ראש ממשלה שנמצא במשפט, ענה פרוש, ״אני מאמין שיש רצון של השמאל להפיל את נתניהו אך ורק בגלל שהוא היחיד שיכול להקים ממשלת ימין. אנחנו זוכרים מה השמאל עשה לבגין ז״ל״.