נרקיס
נרקיס צילום: Tomer Neuberg/Flash90

את הטקס השנה יפתח עידן רייכל, שרק לפני שנה ריגש אותנו כשהשיא משואה בעצמו, עם השיר 'געגוע'. השיר יבוצע עם יתומי צה"ל ויסמן את המעבר בין יום הזיכרון ליום העצמאות.

בהמשך הערב יופיעו עוד שמות ותיקים ומוכרים כמו עברי לידר, ליאור נרקיס ומרגול, וגם זמרת אחת חדשה יחסית - נרקיס. את ההתלהבות שלה מהמסע המרגש שעברה בחרה נרקיס לחלוק בדף הפייסבוק שלו, ושם היא מספרת על ההתחלה הקשה.

"לפני ארבע שנים יצא האלבום הראשון שלי 'בוא נדבר אמת', כנגד כל הסיכויים, אישה ׳לא נשואה כבר׳ עם שני ילדים קטנים מגוש -קטיף (כי אם אפשר עוד סטיגמות אז יאללה), לא בת 16 (אבל מתנהגת כמו), בלי שקל (כי את הכל שמתי על האלבום ), ויצאתי לדרך ... בלי ריאליטי, בלי סיקורים מיוחדים, עם הרבה מפחי -נפש בדרך, אבל עם אמונה בדרך שלי".

"אם היו אומרים לי" היא כותבת שם, "בובה תספרי עוד שלוש שנים מהיום את תייצגי בטקס המשואות, הייתי מרחמת עליו וממליצה על חופשה ארוכה איפשהו ... אבל האמת שבתוך תוכי הייתי מרגישה שהוא צודק, ועד היום -אני מרשה לעצמי לטפח חלומות שמצדיקים חופשות ארוכות".

"חייב לחיות את החלום, ולהיות החלום בעצמו. להפוך למי שאת /אתה רוצים להיות עוד לפני שהדרך נסללת לפניך. לא לחכות שיידלקו הפנסים ורק אז להתחיל את ההצגה, אלא להיות ההצגה כבר עכשיו. לחיות מהסוף להתחלה, כי למה לחכות אני אומרת".

"ואלו שמנגנים את המנגינה שלכם" היא מסכמת, "את החלומות והשאיפות שלכם - לכו איתם ותעטפו את עצמכם באנשים מאמינים!".

מלבד הזמרים שהוזכרו, ינחו את הטקס שדרן הרדיו המוערך דידי הררי ולצידו המנחה והשחקנית יעל בר זוהר. גם בר זוהר, בדומה לרייכל, הייתה קשורה לטקס בשנה שעברה - בעלה גיא זו-ארץ היה זה שהנחה אותו.