דרישה פלסטינית לבחירות במזרח ירושלים

שר החוץ הפלסטיני פונה לקהילה הבינלאומית בבקשה להפעלת לחץ על ישראל כדי שתאפשר לערוך בחירות לפרלמנט הפלסטיני במזרח ירושלים.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשפ"א

דרישה פלסטינית לבחירות במזרח ירושלים-ערוץ 7
ראיד אל מאליכי
צילום: פלאש 90

ריאד אל-מאליכי, שר החוץ בממשלת הרשות הפלסטינית, פועל בזירה הבינלאומית כדי לגייס תמיכה בדרישת הפלסטינים לעריכת בחירות לפרלמנט הפלסטיני גם בשטח ירושלים המזרחית.

מסר ברוח זו נכלל באיגרות ששיגר מאליכי לשרי החוץ של מדינות הקוורטט ומזכ"ל האו"ם בהן צוין, כי ירושלים המזרחית הינה שטח פלסטיני כבוש והצו הנשיאותי שפרסם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) בנוגע לעריכת הבחירות חל גם בשטח זה.

כמו כן, עדכן מאליכי באיגרתו בצעדים שננקטו עד כה לעריכת הבחירות, ובמאמציה של ועדת הבחירות הכללית לעדכן את פנקס הבוחרים ולאשר את רשימות המועמדים המשתתפים בבחירות.

מאליכי הדגיש את חשיבות של קיום בחירות, במיוחד בירושלים המזרחית, בהתאם לחוק הבינלאומי ולהסכמים שנחתמו, ובהתאם לבחירות הקודמות לנשיאות (1996 ו -2005) ולבחירות למועצה המחוקקת בשנים 1996 ו -2006.
לדבריו, קיימת נחיצות להתערבות מיידית ומהירה של הקווקטט אצל ישראל, אותה כינה "הכוח הכובש" כדי לאפשר לתושבי ירושלים הערבים להשתתף בבחירות כמועמדים, לממש את זכות הבחירות ולקיים תעמולת בחירות.

עוד ציין מאליכי, כי הצו הנשיאותי בנוגע לבחירות התבסס על הבנות לפיהן הבחירות יתקיימו בכל השטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית, וכי עמדת ההנהגה הפלסטינית ברורה והיא שוללת עריכת בחירות ללא ירושלים המזרחית.