הזוי: הדבורים השתלטו על הרכב

אדם שחזר מקניות גילה לתדהמתו עשרות אלפי דבורים שהחליטו להתמקם במושב האחורי של הרכב שלו

מתנאל ראט , כ"ג בניסן תשפ"א

הזוי: הדבורים השתלטו על הרכב-ערוץ 7
עפות אחרי המלכה
צילום: iStock

למי אמור לפנות אדם שבסך הכל נסע לקניות ומגלה עשרות אלפי דבורים ברכב? בשירותי הכבאות בניו מקסיקו לא היה תשובה לעניין עד שהתגלה שאחד הכבאים הוא גם דבוראי חובב.

ג'סי ג'ונסון, כבאי מניו מקסיקו, קיבל השבוע קריאה ייחודית להציל רכב שהשתלטו עליו עשרות אלפי דבורים. בעל הרכב החנה את הרכב ויצא לקניות, וכשהתחיל לנסוע בחזרה לביתו גילה לתדהמתו עשרות אלפי דבורים במושב האחורי של הרכב.

ג'סי, שהוא במקרה גם דבוראי חובב, לבש את חליפת המגן שלו ואסף את כל הדבורים לתוך מתקן איסוף מיוחד. מכיוון שאף אחד לא ידע מה לעשות עם כל הדבורים- ג'סי אפילו התנדב לקחת אותם לביתו והוא התחיל לגדל אותן בכוורת מחוץ לבית שלו.

משטרת לאס קרוסס שבניו יורק פרסמה את האירוע החריג ברשתות החברתיות והודיעה כי לפי ההערכות נמצאו ברכב לפחות 15 אלף דבורים.

עדיין לא ברור מה גרם לנחיל הדבורים להיכנס לרכב אבל ג'סי מעריך כי חלון הרכב הפתוח הוא שמשך את הדבורים להיכנס אליו. לדבריו, נחיל הדבורים ככל הנראה עקב אחרי המלכה בחיפוש אחר בית חדש להקים בו את כוורת, וייתכן שהרכב נראה להן כמקום בטוח לשהות בו לתקופה קצרה עד שימשיכו במסען.

ג'סי מספר שבעוד הוא היה עסוק בהוצאת הדבורים, בעל הרכב עמד במרחק גדול מכל ההתרחשות. האדם, שסירב לחשוף את שמו, אמר שהרכב לא שלו אלא היה שאול מחבר ולכן הוא העדיף להיות כמה שפחות מעורב בכל הסיפור.

למרבה ההפתעה, לא מדובר בפעם הראשונה בה רכב חונה מזמין לתוכו עשרות אלפי דבורים. לפני כשנתיים, רכב חונה באוסטרליה הותקף גם הוא בידי נחיל דבורים ענקי וניצל רק לאחר ששירותי ההצלה קראו לדבוראי שיוציא אותו.

אז בפעם הבאה שאתם שואלים רכב, מומלץ ליתר ביטחון לבדוק שכל החלונות סגורים לפני החנייה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!