אורית סטרוק מתגעגעת לאבא: "אני מרגישה שאתה מלווה אותי גם היום"

במשפחתנו הרחבה והמאוד מגוונת, אבא השקיע מאמצים רבים בחיזוק ההיכרות, האהבה, האכפתיות וההערכה בין נכדיו השונים, למרות ודוקא בגלל הבדלי האמונות ואורחות-החיים.

ח"כ אורית סטרוק , כ"ד בניסן תשפ"א

אורית סטרוק מתגעגעת לאבא: "אני מרגישה שאתה מלווה אותי גם היום"-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: ערוץ 7

בדיוק היום, כ"ד בניסן, מלאו 11 חודשים לפטירתו של אבי, עו"ד וד"ר יהודה כהן ז"ל.

אבא ז"ל, שליווה אותי (יחד עם אמא האהובה כמובן) ביום ההשבעה לכנסת ה-19, ילווה אותי ברוחו גם היום, וגם לאורך כל שליחותי בכנסת. כבר אתמול, כשהתחבקתי בטבעיות עם חברת הכנסת החדשה אמילי מועטי, חיבוק שעורר תמיהה אצל חלק מהעיתונאים - רוחו של אבא ז"ל היתה אתי.

החיבוק הטבעי הזה, שמגיע ממקום של אהבה, אכפתיות, הקשבה והערכה לא יוביל אותי להקים עם אמילי מועטי "ממשלה שתתפרס על כל המרחב הפוליטי", כפי שמציע ודורש יאיר לפיד, כי ממשלה כזו במקרה הטוב לא תצליח לתפקד, ובמקרה הגרוע והסביר יותר תגרום נזקים קשים לכל מה שאני מאמינה בו ומשתדלת עבורו. אפשר וצריך לא לשנוא, וכן לאהוב, את החברים מהשמאל, ולנהל את הויכוחים אתם מתוך כבוד הדדי, ועם כל זאת להימנע בשום-שכל מהקמת ממשלה אתם.

אבא, שעמדותיו הפוליטיות היו רחוקות כל כך מעמדותי, היה עוקב בהתרגשות ובדאגה אחר מצבנו בסקרים בכל מערכת בחירות, חורש את כל התקשורת המגזרית שלנו (הזרה לו לחלוטין), מקוה כל כך (הרבה הרבה יותר ממני) שאכנס לכנסת, ומסביר לכל מכריו הדתיים שהבת שלו ברשימה ולכן כדאי שיצביעו לנו. אבל הוא עצמו - מעולם לא הצביע עבורי, זה הרי נוגד את עמדותיו העקרוניות, ואדם צריך להצביע עפ"י ערכיו וצו מצפונו. בכוחותיו האחרונים התאמץ להגיע לקלפי כדי להטיל לתוכה פתק עם האותיות "אמת"...

לא היה מאושר ממנו כשנבחרתי לכנסת, למרות שידע מראש שחלק גדול מפעילותי והישגי יהיו לצנינים בעיניו. לא היה גאה ממנו כשנוכח לדעת שאני עומדת על עקרונותיי, למרות שהיו שונים כל כך מעקרונותיו-שלו.

במשפחתנו הרחבה והמאוד מגוונת, אבא השקיע מאמצים רבים בחיזוק ההיכרות, האהבה, האכפתיות וההערכה בין נכדיו השונים, למרות ודוקא בגלל הבדלי האמונות ואורחות-החיים.

אבא ז"ל חינך אותי לאהוב, לכבד ולהעריך גם את מי ששונה ממני בהשקפותיו. להקשיב, להרגיש, ולחבק גם את מי שדעותיו ומטרותיו הפוליטיות הפוכות לשלי.

אבא יקר ואהוב, אני מרגישה שאתה מלווה אותי גם היום, כמו אז. אני מקווה ומבטיחה ללכת תמיד לאורך, לפעול בחיים הפרטיים והציבוריים עפ"י ההדרכה החשובה הזו שלך.

תהי נשמתך צרורה בצרור החיים.