מרים פרץ
מרים פרץ צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עיתונאי "ידיעות אחרונות" נחום ברנע צפה במצעד הממליצים בבית הנשיא והבין שתפקיד הנשיא מחייב מיומנות פוליטית, תכונה שאין לכלת פרס ישראל מרים פרץ השוקלת להתמודד לתפקיד הנשיאה.

"אירועי היום בבית הנשיא מזמינים לקח נוסף: תפקיד הנשיא דורש מיומנות פוליטית. אלברט איינשטיין היה מדען דגול וציוני נאמן, אבל כשבן־גוריון הציע לו לכהן כנשיא הוא דחה את ההצעה על הסף, ובצדק", כתב ברנע.

לדבריו, ''מרים פרץ היא אישה נכבדה שישראלים רבים רואים בה סמל ומופת. אין לה כלים להתמודד עם האתגרים שנשיא מתמודד איתם, לא במישור המשפטי ולא במישור הפוליטי. מוטב לה לוותר על ההתמודדות לפני שתתבזה''.

מרים פרץ מתייחסת לשאלת מועמדותה לנשיאות המדינה

בחודש פברואר האחרון התארחה מרים פרץ באולפן ערוץ 7, וסיפרה כי היא שוקלת להתמודד לנשיאות המדינה. "כשאומרים לי 'מרים' ו'נשיאות' אני פשוט מתרגשת", סיפרה פרץ. "אני הילדה שבאתי ממרוקו, עולה חדשה, גרה במעברה עד שנת 69', גדלה בבית של הורים שלא יודעים קרוא וכתוב, הילדה הזאת שבאה לארץ ומדברים עליה עם המילה הזאת 'נשיאות' זו זכות, זה כבוד גדול, זה מרומם את הנפש".

"כשמזכירים את השם שלי ולידו את המילה 'נשיאה' זה רק מעיד על יופיה של המדינה הזאת שאנחנו כל היום חובטים בה, זה מה שכואב לי. אנחנו חובטים במדינה הזו ולא יודעים להוקיר ולהעריך את הבית הזה ומה הוא נתן לנו", הוסיפה פרץ.

"בחודשים האחרונים, הפנייה אלי היא פשוט בלתי נתפסת. אני לא יכולה לעבור בחוץ בלי שמישהו יגיד 'הנשיאה הבאה'. וזה דתיים ושאינם דתיים, ימין ושמאל, זה הכל. ואני רוצה לומר לך שבזמן האחרון זה לא קול שאני מניחה אותו בצד, אני מקשיבה לו", ציינה פרץ.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו