ואת מי מאבטחים? את בית הרוצח

אורן תמם, אחיו של משה תמם הי"ד שנחטף ונרצח: חגיגות קבלת הפנים לרוצח משדרות לנוער, תרצחו, תחטפו ותתקבלו כגיבורים, והמשטרה שותקת.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

ואת מי מאבטחים? את בית הרוצח-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בבאקה אל גרביה התקבל אתמול המחבל רושדי אבו מוך, רוצחו של החייל משה תמם הי"ד, בתשואות לאחר שחרור בתום ריצוי 35 שנות מאסר. בין מקבלי פניו של המחבל היה גם בכיר תנועת רע"ם, חבר הכנסת לשעבר איברהים צרצור.

אורן תמם, אחיו של משה הי"ד, חולק איתנו את תחושותיו ביום קבלת הפנים לרוצח וטענותיו מופנות ישירות לעבר שר הפנים, אריה דרעי, והסחבת סביב הטיפול בבקשה לשלול את אזרחותו של המחבל הרוצח.

"אנחנו מנסים כבר מעל שנה לשלול את אזרחותם של הרוצחים של אחי, רושדי אבו מוך ועוד שלושה שעדיין בכלא וצפויים להשתחרר בשנים הקרובות", אומר אורן תמם ומדגיש כי "שלילת האזרחות זה לא עניין של משפחת תמם בלבד אלא של כל עם ישראל. המחבל התקבל בקבלת פנים שנשיא ארה"ב לא התקבל בה. זה משדר לנוער שתחטפו ותרצחו חיילים וכך תתקבלו כגיבורים בבאקה אלגרביה. זה מה שמשדרים".

"את אחי איבדתי. איבדנו את היקר מכל ואנחנו לא רוצים שאחרים יאבדו גם הם את היקר להם. הטרור פוגע בכולנו, ולכן אנחנו במאבק שהיה צריך להיות המובן מאליו ולא עניין פרטי. שר הפנים גורר רגליים ומנסה להעביר אחריות לגורמים אחרים, לראש השב"כ וליועמ"ש. כנראה הוא מפחד מבג"ץ".

תמם מספר על אזלת ידה של המשטרה מול קבלת הפנים האוהדת שקיבל הרוצח: "בזמן אמת העברנו תמונות וסרטונים למפכ"ל המשטרה, למפקד תחנת המשטרה המקומית, ואף אחד לא עשה כלום. כולם החרישו. שום שר וח"כ לא השמיעו ציוץ. לא קיבלנו מילת תמיכה אחת. מה הם משדרים בזה? שהם מקבלים את זה שבתוך מדינת ישראל, בבאקה אל גרביה, רבע שעת נסיעה ממקום מגורנו בנתניה, נמצא מחבל שמח וצוהל ואנחנו מאפשרים לו את החגיגות עם דגלי פלשתין ושלטי חוצות שמאדירים את ארבעת הרוצחים. לאן אנחנו רוצים להגיע? לא ירחק היום שעוד משפחה תהיה כמונו".

על התשובות שהוא מקבל כשהוא מדבר על שלילת אזרחות המחבל, אומר תמם: "הם אומרים שאין עילה. אבל העילה היא שמדובר ברוצח מורשע על רקע לאומני. זו העילה המרכזית. יש כאן מסר לדור הבא בבאקה אל גרביה ובמקומות אחרים לרצוח חיילים ולטבוח ביהודים".

עוד מגלה אורן תמם כי במקביל לשתיקת המשטרה מול החגיגות בבאקה אל גרביה "הם שמו אבטחה על הבית של המחבל. שמו שם לוחמי מג"ב לאבטחת הרוצח. מה הם חשבו? שנגיע לשם? אנחנו שומרי חוק בניגוד לרוצחים הנתעבים הללו".

על הצעדים הבאים הצפויים הוא אומר: "מתגבש כעת חרם צרכנים מיישובי האזור על באקה אל גרביה. יש קרוב משפחה של הרוצח שהוא בין המארגנים והמממנים ונפעל מול הלקוחות של חברת הבניה שלו, כולל לקוחות ממשלתיים. ניידע אותם בקשר שלו למימון הלוגיסטי והכספי של האירועים. נפגע לו בכיס כדי שיבין שהוא לא יכול לתמוך בטרור. כמו שפעלנו נגד תיאטרון שהעלה את ההצגה של וו'אליד דקה כך נפגע בכיס של כל מי שפוגע בעם ישראל".

עם זאת תמם אינו אומר נואש מהזירה המשפטית: "אנחנו עדיין מקווים ששר הפנים יתעשת. נמשיך בזירה המשפטית. מדובר בתקדים של רוצחים ישראלים שחוזרים לבתיהם. אם צריך לשם כך תיקון בחוק נעשה גם את זה. אנחנו משפחה עם שכול וקושי, ובכל זאת אנחנו יודעים מה לעשות גם מאחורי הקלעים. לא את הכול נספר בתקשורת".

"השחרור מצמרר בצמידות ליום הזיכרון. זה משפיע קשות על נפשה של המשפחה. אפשר היה למצוא פתרונות יצירתיים ולהקדים או לאחר בשבוע כדי שלא לפגוע במשפחה", דברי אורן תמם.