ח"כ מירב מיכאלי חזקי ברוך

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ מרב מיכאלי מקווה שתוקם ממשלה בלי נתניהו, וטוענת כי רוב הציבור מעדיף את עמדות השמאל בכלכלה, רווחה, פלורליזם ושיוויון.

בראיון לערוץ 7 לרגל השבעת הכנסת אמרה מיכאלי: ''יש תחושה של חגיגיות עם תחושת חמיצות שכל החגיגיות הזאת עשויה להתבזבז. אם לא מצליח להרכיב ממשלה, ומאיפה שאני באה, ממשלה ללא בנימין נתניהו כדי להתחיל את ההחלמה של הכנסת, של הדמוקרטיה ושל המדינה.

''אין לי ביקורת על נשיא המדינה הוא עושה את המוטל עליו, הוא עושה את תפקידו לפי שיקול דעתו. אין לי כל ספק בכוונותיו הטובות של רובי ריבלין נשיא המדינה. הבעיה היא בנימין נתניהו לא ריבלין''.

ח"כ מיכאלי: ''אני לא פרשנית פוליטית אני מנהיגה במדינת ישראל ואני מחויבת ליצר כאן שלטון של אמת, של יושר, של אמינות של ניקיון שפועל למען אזרחיות ואזרחי ישראל. בראשותו של בנימין נתניהו הדבר הזה, לצערי, לא מתאפשר כבר הרבה מאוד זמן.

''אני שותפה למאמץ כדי לבנות כאן ולהקים כאן ממשלה שכן תפעל לטובת הציבור וזה מה שאני אעשה בזמן שעומד לרשותנו ואני מקווה שאצליח''.

לטענתה, ''בנט לא מחויב בכלל להחלפת נתניהו זאת אומרת שיש לחלוטין סיכוי טוב שנמצא את בנט בממשלת נתניהו או לפחות בניסיון להרכיב ממשלה נוספת של נתניהו. בא נראה שזה לא יקרה בשביל לראות שיש על מה לדבר.

''לצערי אזרחיות ואזרחי ישראל שמעוניינים בערכים של המרכז שמאל שוב ושוב מוצאים את עצמם מאוכזבים מאנשים שמנסים לשחק על שני המגרשים ופוזלים אליהם ומבטיחים כל מיני הפתעות מתעתעות ואז הם מוצאים שוב שהקולות שלהם הלכו לשרת את בנימין נתניהו וקולות ימין קיצוניים במדינה. אני מאוד מקווה שזה לא יקרה שוב הפעם".

מיכאלי אמרה כי בחינה מעמיקה מראה שרוב הציבור מעדיפים את עמדות השמאל בכלכלה, רווחה, פלורליזם ושיוויון, "הם רק לא רוצים שיקראו לבם בשום אופן במילה הזאת שנתניהו הצליח להפוך אותה לשם גנאי 'שמאל'. אבל יקח כמה שיקח, אנחנו נחלים מהדבר הזה ונבנה כאן מחדש באמת מדינה שבה הממשלה עובדת בשביל האזרחיות והאזרחים ולא להפך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו