רגב הוד: "אחי, אל תלך לי"

הזמר רגב הוד משחרר שיר שהוקלט לזכר חברו, לקראת ימי הזיכרון הבאים עלינו בצער ויגון ומציפים בנו את הגעגועים ליקירינו שאינם.

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

רגב הוד: "אחי, אל תלך לי"-ערוץ 7
רגב הוד - אחי אל תלך לי
עיצוב עטיפה: ירין אלוש

אפשר להגיד עלינו, הישראלים, הכל: אנחנו רועשים, סוערים, חמי מזג, אוהבים, כועסים ומוחצנים. אבל מה שמייחד אותנו יותר מכל תכונה אחרת, כעם סגולה, זו האחדות, הרגישות והכבוד ההדדי, העוצמתי ומלא יראת הכבוד והקודש לפרחים היקרים שלנו, חללי צה"ל שבעוז ובגאווה שירתו את מדינתנו ונפלו כגיבורים.

היכולת שלנו להכיל, לשאת ולאחוז יחד בשכול וביגון שעל ברכיהם צמחה לנו המדינה זה הכוח שהופך את עם ישראל לעם הנבחר, האיתן והמאוחד ביותר בעולם, למרות הכל.

השיר "אחי, אל תלך לי" נכתב על ידי זיו בן ישי ואסף בוסקילה ללחן של דניאל חן, לזכר אחיו של זיו, סמל יהונתן בן ישי ז"ל, לוחם-חובש גולני בגדוד 51 שנפל ב-27 באוגוסט 2012 במהלך תרגיל צבאי. בן 20 היה בנפילתו.

השיר, שהקליט במקור דניאל חן בשנת 2018, קיבל בשנה האחרונה משמעות נוספת עבור הזמר רגב הוד, ששמע אותו לראשונה באולפן של חן, עמו שיתף פעולה מוזיקלית: חבר הנפש של רגב, אסף מירוז, נספה בדצמבר 2020 בתאונת עבודה טראגית. בן 46 היה במותו.

מרגע הישמע הבשורה על פטירת חברו הקרוב, השיר לא הפסיק להדהד בראשו ובלבו של רגב, שמצא בו נקודת הזדהות נוספת לפיסת האבל הפרטית שלו.

לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולחללי פעולות האיבה, החליט רגב להיכנס לאולפן ולהקליט את גרסתו לשיר, מתוך תחושת הכאב הפנימית שלו ומתוך הזדהות מלאה וכנה עם כל המשפחות השכולות באשר הן.

"ברגע ששמעתי את השיר של דניאל לזכרו של יהונתן ז"ל" מספר הוד, "המילים והלחן העבירו בי צמרמורת ונשאו אותי ישר במחשבות לימים הטובים ומלאי הגעגוע לאסף זכרו לברכה ולטרגדיה שפקדה את משפחתו. כשהקלטתי אותו, ראיתי למול עיניי את דמותו של אסף ובעצם את דמות כל המשפחות שחיי יקיריהן נקטפו בדמי ימיהם. יהי זכרם ברוך".

"בין חלום למציאות, אני מתגעגע / בין העצב לדמעות, יום בהיר ליום אפל, אני מתבלבל/ והכי קשה עכשיו, זה שנותר לי לעכל"