סיעת העבודה
סיעת העבודה צילום: דוברות

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי פתחה בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה הראשונה של מפלגתה בכנסת הנוכחית, בהצגת הצעת החוק הראשונה שתקודם על ידה.

לדבריה, "סיעת העבודה היא תוצאה של רשימה ראשונה אי פעם שרצה בכנסת ישראל שהיא שוויונית לחלוטין מבחינה מגדרית, וזה הביא לכך שמשום שאנחנו מספר אי זוגי, אנחנו הסיעה הראשונה אי פעם עם רוב נשי, מה שעומד בסתירה כואבת ומקוממת למצב של ייצוג נשים בכנסת בכלל".

"בכנסת הזו אנחנו פחות מרבע, לא רק שלא הלכנו קדימה, זאת נסיגה לאחור", הזכירה מיכאלי, "ירדנו מ-35 חברות כנסת ל-31 חברות כנסת, לא רק שהלכנו אחורה מבחינת מספר חברות הכנסת, הלכנו אחורה גם באופן שבו מדברים על נשים. יש גם מפלגות שמעוניינות לפגוע בזכויות נשים שהושגו במאבקים קשים ביותר".

"התוצאה של המצב העגום הזה שרק הגברים מנהלים את הפוליטיקה במדינת ישראל והתוצאה היא עגומה", קבעה מיאכלי, "כי ככל שאנחנו מעריכות ומחבבות גברים מסוימים, כקבוצה הם נכשלים בניהול הדברים".

"כקבוצה גברים נכשלים בניהול הדברים. הם נכשלו במשבר הקורונה, בהקמת ממשלה ובפתרון הפלונטר הפוליטי שממרר ממש את חייהם של אזרחיות ואזרחי ישראל", הוסיפה.

"לכן נניח היום את הצעת החוק שלנו שמחייבת כל מפלגה שרוצה לרוץ לכנסת ישראל ייצוג של לפחות 40% לכל אחד מהמינים בכל רשימה כך שבכל חמישה מקומות יהיה ייצוג של לפחות שני נציגים מכל מין", ציינה מיכאלי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו