ד"ר אלרעי פרייס: המגפה הולכת ודועכת

ראש שירותי בריאות הציבור התייחסה לחיסון הילדים בישראל: "לא תהיה חובת התחסנות על ילדים ולא יהיו סנקציות על ילדים שלא התחסנו".

ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

ד"ר אלרעי פרייס: המגפה הולכת ודועכת-ערוץ 7
ד"ר שרון אלרעי פרייס
צילום: ערוץ 7

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, קיימה אחר הצהריים (שלישי) תדרוך לתקשורת.

בפתח דבריה אמרה "אנחנו רואים את התחלואה יורדת ואנחנו מאוד מעודדים. אנחנו מגיעים ל-300 וקצת חולים ביום שזו ירידה מאוד משמעותית".

"רוב מדינת ישראל נמצאת ביישובים ירוקים, רוב מכריע ביישובים ירוקים, ואין כמעט יישובים כתומים ואין יישובים אדומים. אנחנו יכולים לפתוח את המשק ולתת אפשרויות לחתונות, הופעות ואירועים וגם לפתוח בהדרגה את החינוך. זה הישג אדיר למערכת הבריאות ולמדינת ישראל שכולנו יכולים להיות גאים בו".

"הדבר החשוב להגיד הוא שמקדם ההדבקה הוא עדיין מתחת ל-0.8 ובוודאי מתחת ל-1. אנחנו עדיין נמצאים במצב שהמגיפה הולכת ודועכת".

היא ציינה עם זאת "יש לנו פלח גדול של האוכלוסייה שהוא לא מחוסן, ובתוכו פלח גדול של ילדים. נעשה את הפתיחה של מערכת החינוך בצורה זהירה ובטוחה כדי שלא תהיה עלייה של התחלואה בקרב הילדים. השמירה על הקפסולות היא עדיין זהירה כשאנחנו נמצאים עם מאות מאומתים ביום".

בתשובה לשאלה אם בקרוב תבוטל החובה לעטות מסכות באוויר הפתוח השיבה בכירת משרד הבריאות: "הדיונים לגבי מסכות נערכים וברגע שנגיע להחלטה נפרסם את זה לציבור. אנחנו שוקלים הורדת מסכות באוויר הפתוח ברגע שנרגיש שהדבר בטוח".

על חיסוני פייזר היא הוסיפה "כל המשלוחים של פייזר שהיו חלק מההסכם הקודם כבר הגיעו. לא אושר עדיין ההסכם החדש בממשלה ולכן המשלוחים הבאים לא הגיעו ואנחנו ממתינים לאישור. מדובר במשלוחים בעיקר ל-2022".

בנוסף התייחסה לחיסון הילדים בישראל: "לא תהיה חובת התחסנות על ילדים ולא יהיו סנקציות על ילדים שלא התחסנו - הכל יהיה באישור ההורים".