יועז הנדל לערוץ 7: אם נתניהו פורש, יש רוב לממשלת ימין

ח"כ יועז הנדל אמר בעמדת ערוץ 7 בהשבעת הכנסת כי יש לשנות את שיטת הממשל וקרא להקים ממשלת ימין שאינה בראשות נתניהו.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

ח"כ יועז הנדל (תקווה חדשה), אמר היום (שלישי) בעמדת ערוץ 7 בהשבעת הכנסת ה-24 כי אפשר בקלות להקים ממשלת ימין אם בראשה לא יעמוד בנימין נתניהו.

"אנחנו מאוד נשמח לממשלת ימין וזה מאוד קל לעשות את זה", אמר ח"כ הנדל. "יש 65 מנדטים בכנסת. נורא קל. אפשר שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה ואז בקלות יש 65".

לדבריו, "השאלה שאדם ימני צריך לשאול את עצמו; האם הוא מקדש את נתניהו או שהוא מקדש את האידאולוגיה. בינתיים נראה שמקדשים את נתניהו ואפשר לשנות את זה. אני לא שונא את נתניהו. עזרתי להקים ממשלה פריטטית ונתניהו במו ידיו הרס את זה. אז אי אפשר לבוא ולהגיד לי בא תסמוך עכשיו, קח ערבות מדרעי וזה יקרה".

"לא ראיתי ב-14 שנים של נתניהו אף ערך ימני שקודם. זו האמת", הוסיף. "אני רואה בעיקר חוסר משילות בנגב ובגליל, ואני כן רואה מציאות כאוטית-פוליטית. לכן צריך למצות כל אפשרות שקיימת כדי להקים ממשלה. אני מזמין את הצופים מהימין, כדי שיהיה לחץ כדי שאפשר היה להקים ממשלה. אם העניין הוא אידאולוגיה צריך ליישם את זה. 4 מערכות בחירות נתניהו הוביל ולא הצליח לקבל 61".

ח"כ הנדל אמר כי יש לשנות את שיטת הממשל. "יש פה עניינים אחרים שצריך להסתכל עליהם ברומה של דמוקרטיה", אמר. "כנראה שיטת הממשל שלנו לא מספיק טובה. אם אנחנו מגיעים לכאוס כזה במשך שנתיים בגלל אדם אחד, אז זה יכול לקרות גם עוד 20 שנה ו-30 שנה פשוט האדם יהיה אחר. צריך גם את שינוי שיטת הממשל להביא במהרה".

"ויש כמובן את ממשלת השינוי", ציין. "להביא את בנט ולפיד לממשלת רוטציה פריטטית. להגיד לך שזה עכשיו על השולחן וזה ישים מחר בבוקר? צריך לעבוד קשה כדי שזה יקרה ויש עדיין הרבה חורים".

ח"כ הנדל אמר כי בעידם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן לא תהיה ריבונות. "אני יכול להגיד בוודאות שאין את זה", אמר. "נתניהו ויתר על זה וזה לא יהיה עכשיו בתקופת ביידן. מה שהיה בתקופת טראמפ לא יהיה בתקופת ביידן לצערי אבל זו המציאות".