לכבוד השבעת הכנסת: השחף חוזר לטבע דוברות

הכנסת מתחברת לטבע. יוזמת אימוץ חדשה ומרגשת במיוחד בין הכנסת לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, מבקשת לסייע במאבק התודעתי למצבן של חיות בר בטבע הישראלי.

במסגרת היוזמה בסמוך לכל השבעת כנסת חדשה, תלווה הכנסת חית בר אחרת המטופלת בבית החולים של הספארי ובסמוך למועד השבתה אל הטבע יעניקו לה בכנסת יחד עם צוות הספארי שם מיוחד מעולם המושגים הפרלמנטרי.

עם השבעת הכנסת ה-24 ישוב היום שחף כוזרי, שהגיע לאחרונה טיפול, השחף כבן שנה נפצע אנושות באסון זיהום הזפת בחופי ישראל ונמצא באזור חוף הכרמל. בבית החולים לחיות בר, טיפלו בו במסירות, ניקו את נוצותיו מידי יום באמצעות סבון רפואי והוא קיבל כדורי פחם כדי לספוח את הרעלים שבגופו. כמו כן, מלבד ההתמודדות עם זיהום הזפת, צוות בית החולים חילץ מגופו בניתוח קרס שנתקע בלועו.

מנכ"ל הכנסת סמי בקלש שוחח עם מנהל בית החולים ווטרינר הספארי ד"ר יגאל הורוביץ ויחד הוחלט כי השחף הכוזרי יהיה הראשון במסורת המשותפת, ויישא בגאווה את השם "כנסת ישראל".

בספארי הסבירו כי רגע לפני השבתו ובכדי להכין אותו להשבה לטבע, הוא הועבר למתחם השיקום והאקלום שבבית החולים, במטרה לאפשר לו להתאמן בתעופה ובצייד ולדמות ככל הניתן את החיים בטבע ולהכינו לאתגרים הצפויים לו.

"היוזמה שלנו היא נדבך נוסף בהיותה של הכנסת פרלמנט ירוק מוביל בעולם", הסביר המנכ"ל סמי בקלש, "לצד מחזור ושימוש באנרגיות ירוקות, הכנסת גם פועלת להסברה סביבתית וכולנו תקווה כי עם השבתו אל הטבע השחף 'כנסת ישראל' יזכה לחיים ארוכים ובריאים".

ד"ר הורוביץ ציין כי מדי שנה מטופלים משוקמים ומושבים אל הטבע כ-7000 בעלי חיים. "לכל בעל חיים אנו נותנים את הטיפול וטרינרי שכולל ניתוחים, פיזיותרפיה הידרותראפיה ועוד. בין בעלי החיים המטופלים ישנם עופות, יונקים זוחלים ואפילו דו חיים, שנפגעו וזקוקים לסיוע רפואי על מנת להמשיך בחייהם בטבע ובנדידתם. חיות הבר שמגיעות אלינו, סובלות מפגיעות שונות כגון: הרעלות, התחשמלויות, מלכודות ודריסות. שיתוף הפעולה המרגש עם הכנסת הוא שלב נוסף בהגברת המודעות הציבורית לשמירה על בעלי חיים ושמירה על הטבע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו