נתניהו ובנט קבעו להיפגש ביום חמישי

פגישת ראש הממשלה נתניהו עם יו"ר ימינה בנט תתקיים בחמישי בערב - בארבע עיניים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

ראש הממשלה בנימין נתניהו יפגש עם יו"ר ימינה נפתלי בנט ביום חמישי בערב - בארבע עיניים, בעקבות המנדט שקיבל נתניהו להרכבת הממשלה.

מוקדם יותר התחייב ראש הממשלה בנימין נתניהו לעשות כל שביכולתו כדי להקים ממשלה, אחרי שקיבל את המנדט מהנשיא ראובן ריבלין.

כדי לעשות זאת, אמר שהמפלגות נדרשות להפסיק להחרים שותפים פוטנציאליים. בחלק הסגור של ישיבת הסיעה הוא נשמע אופטימי ביחס לסיכוייו לגייס את מספר השותפים הנדרש.

"המשימה הוטלה עליי בעקבות למעלה ממיליון מצביעי הליכוד שביססו את הליכוד כמפלגה הגדולה ביותר", פתח נתניהו.

"אעשה יחד אתכם כל מאמץ כדי להצדיק את בחירתם, להוציא את המדינה ממעגל הבחירות החוזרות והנשנות. לא ממשלת שיתוק, אלא ממשלת פעולה. כדי להקים אותה חייבים להפסיק עם חרמות ופסילות אישיות, אני רואה עצמי רואה ראש ממשלה של כולם", הוסיף.

מוקדם יותר היום מסר יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט הצהרה בעקבות החלטת הנשיא ריבלין להטיל על נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

בפתח דבריו אמר בנט: "במהלך הקמפיין סירבתי לשקר ונצמדתי לאמיתות שלנו, על אף שידעתי בזמן אמת שאנחנו נשלם - ומשלמים - מחיר אלקטורלי. ואני מסרב גם לשקר עכשיו. בכל הפעולות שלנו יש לנו מצפן אחד, חד וברור - מה שטוב לישראל''.

"ישראל צריכה שני דברים - ממשלה יציבה, ושהממשלה הזו תשקף את התפלגות הדעות בעם, כלומר נוטה ימינה. אפעל בכל כוחי למען ממשלה כזו".

''אני לא מכיר הרבה פוליטיקאים שעמדו מול האופציה הריאלית המיידית להיות ראש ממשלה ולא זינקו עליה. לי לא היתה דילמה. לא אוותר על ערכיי למען שום תפקיד'', אמר בנט.

"יש מי שחושבים שאוותר על עמדותיי כדי להקים ממשלה שנוטה שמאל. אני לא אוותר על האידיאולוגיה בעבור שום תפקיד שבעולם", הדגיש יו"ר ימינה. "יש כאלה שקוראים לעצמם ימין, שאין להם שום בעיה לגרור את מדינת ישראל לעוד מערכת בחירות נוראית, והכול בשם אידאלים נשגבים.

''בצד השני, יש אחרים שסבורים שבשם הרצון הטוב שלנו עלינו לגלות אחריות, להביא ליציבות, להקים ממשלה. הם חושבים שאני אוותר על עמדותיי הלאומיות כדי להקים ממשלה שמהותה שמאל שבראשה כביכול אעמוד. אלו ואלו טועים".

בנט התחייב: "בכל ממשלה שתקום, בלי קשר מי מרכיב אותה, אנחנו נוודא שהיא תייצג את כל האזרחים. ובאותה נשימה, אנחנו נעשה הכול ונהפוך כל אבן על מנת למנוע בחירות חמישיות".