השגריר גלעד ארדן: מכחישי השואה מאיימים על כולנו

שגריר ישראל בארצות הברית ובאו"ם גלעד ארדן נשא דברים בטקס יום השואה שערכה מחלקת המדינה והזכיר את סביו וסבתותיו ניצולי השואה

ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

השגריר גלעד ארדן: מכחישי השואה מאיימים על כולנו-ערוץ 7
גלעד ארדן
צילום: Hadas Parush/Flash90

לרגל יום השואה שחל השבוע השתתף היום (שלישי) שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם, גלעד ארדן, באירוע וירטואלי שאירחה השליחה המיוחדת של מחלקת המדינה לזיכרון השואה שרי דניאלס.

השגריר ארדן הדגיש בדבריו את חשיבות המאבק בהכחשת השואה: "באמצעות עיוות של השלכות האנטישמיות, מכחישי שואה לא רק מחללים את זכר קורבנות השואה אלא הם גם מאיימים על כולנו. כפי שלמדנו, אנטישמיות, כמו כל סוג של שנאה, היא סכנה לכולנו".

השגריר ארדן גם ציין שזהו כבוד גדול עבורו להשתתף בטקס הזה כנכד של ניצולי שואה שעלו לישראל לאחר סיום המלחמה וכשגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם. ארדן סיפר על הקשר הקרוב שלו עם סביו וסבותיו: "הם אלה שהנחילו לי את החשיבות של המאבק באנטישמיות. הם לימדו אותי שאנחנו לא יכולים לאפשר לרטוריקה אנטישמית להפוך לאלימות פיזית ושעלינו לפעול בנושא לפני שזה נהיה מאוחר מדי".

הנושא של טקס הזיכרון שאירחה מחלקת המדינה האמריקאית השנה היה "להגן על ההיסטוריה של השואה: מאבק בעיוות והכחשת שואה".

בנוסף לשגריר ארדן נאמו בטקס עוזר מזכיר המדינה לענייני אירופה בפועל השגריר פיליפ ט. ריקר, נשיאת IHRA והשליחה המיוחדת של גרמניה לקשר עם ארגונים יהודים השגרירה מיכאלה קוכלר והסנטורים ג'יימס לנקפורד (ר' אוקלהומה) וג'קי רוזן (ג' נבדה).

כמו-כן השתתפו בטקס אורחים מישראל ומהקהילה היהודית בארה"ב ביניהם הפרופסור יהודה באואר, יו"ר כבוד של IHRA (הברית הבינלאומית לזכרון השואה) ויועץ אקדמי של יד ושם, ד"ר רוברט וויליאמס, סגן מנהל מוזיאון השואה בוושינגטון לתכניות בינלאומיות, איירין וייס, ניצולת אושוויץ ומתנדבת במוזיאון השואה בוושינגטון והרב הראשי של פולין הרב מיכאל שודריך, אשר אמר קדיש לזכר הנספים.

השגריר ארדן בילדותו עם סבתו רחל ניצולת השואה
צילום: אלבום משפחתי