"הבחירות נועדו לחזק הזהות האסלאמית של ירושלים"

ראש המועצה האסלאמית העליונה אומר, כי הנחישות הפלסטינית לקיים את הבחירות במזרח ירושלים נועדה לחזק את זהותה הערבית והאסלאמית

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשפ"א

"הבחירות נועדו לחזק הזהות האסלאמית של ירושלים"-ערוץ 7
העיר העתיקה ירושלים
צילום: מדרשת שירת חנה

השיח' עיכרמה סברי, ראש המועצה האסלאמית העליונה בירושלים, אומר כי הנחישות הפלסטינית לערוך את הבחירות לפרלמנט ולנשיאות בירושלים המזרחית נועד להדגיש את הזהות הערבית והאסלאמית של העיר ואי הנכונות לקבל את המציאות הקיימת.

בשיחה עם התקשורת אמר סברי, כי הסירוב של ישראל לערוך את הבחירות בירושלים המזרחית היה צפוי והיא לא תשנה את החלטתה לאור מדיניות הרואה בירושלים את עיר הבירה המאוחדת שלה.

סברי הדגיש, כי השלמה עם אי עריכת בחירות בירושלים המזרחית פירושה "כניעה ישירה לכיבוש" וכי הפלסטינים מעמידים את עצמם לשרותה של ישראל.

בהקשר זה אמר סברי, כי ההתנגדות הישראלית לא צריכה להוות מכשול כיוון שקיימת אפשרות לעקוף אותה למשל במתן אפשרות לתושבי ירושלים הערבים להצביע בכל מקום שמתאפשר להם.

לדבריו, אסור לעשות שימוש באמירה "אין בחירות ללא ירושלים" שכן מדובר במהלך שעשוי לשמש לביטול הבחירות ולספק עילה לממשל הפלסטיני לשמור על השלטון הקיים באמצעות החלטות חד צדדיות.

סברי ייחס חשיבות עליונה לעריכת הבחירות במועדן בנימוק שהן מבטאות את רצון העם הפלסטיני בציינו שאסור לקבל מצב בו המועצה המחוקקת אינה מתפקדת.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לא מכבר על מועדים לעריכת בחירות כלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים. בצו הנשיאותי נקבע, כי הבחירות לפרלמנט תערכנה ב-22 במאי, הבחירות לנשיאות ב-31 ביולי והבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ – הפרלמנט של אש"ף) ב-31 באוגוסט.