גורמים בליכוד: בנט ילך עם לפיד

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש במהלך היום עם ראשי גוש הימין ומחר עם יו"ר ימינה בניסיון להרכיב ממשלה.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשפ"א

גורמים בליכוד: בנט ילך עם לפיד-ערוץ 7
בנט ונתניהו
צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו יחל היום (רביעי) במהלכים בניסיון להרכיב את הממשלה הבאה, לאחר שאתמול קיבל מהנשיא את המנדט.

המגעים יחלו בפגישה של נתניהו עם ראשי מפלגות גוש הימין שתתקיים במהלך היום ומחר תתקיים פגישה בין ראש הממשלה ליו"ר ימינה נפתלי בנט.

גורמים בליכוד רמזו בשיחה עם העיתון 'מעריב' כי בנט אינו מעוניין באמת לחבור לגוש הימין בראשות נתניהו. "ככל הנראה המחיר שהוא ידרוש תמורת הצטרפותו לממשלת נתניהו עלול להיות גבוה מדי, ההתקדמות לא תחול לפני שיו"ר ימינה ימצה עד הסוף את האפשרות להגיע להבנות עם יאיר לפיד. עד כה כל המגעים שהתקיימו עם אנשי ימינה לא התקדמו ולו במילימטר".

לדבריהם, "בנט נוטה לסגור עם לפיד, וכל דבריו היפים על העדיפות לימין ועל הערכים הם הצגה בלבד, כדי להכין את הקרקע מול קהל מצביעיו".

בליכוד מתכוונים להפעיל לחץ כבד על בנט להצטרף לממשלה ובמפלגה יודעים שהמחיר שיצטרכו לשלם יהיה גבוה. לצד זאת, ברור שללא בנט, לנתניהו אין סיכוי אמיתי להרכיב ממשלה.

יו"ר מפלגת תקווה חדשה, גדעון סער, טען אמש כי על השולחן קיימות שתי אופציות ריאליות להקמת הממשלה, שאם לא כן, ישראל תיאלץ ללכת לבחירות חמישיות. ומהן שתי האפשריות? "ממשלה של המחנה הלאומי בראשות אדם אחר שיכולה לקום. האפשרות השנייה היא ממשלת שינוי או אחדות פריטטית עם הסדרים מיוחדים, שיאפשרו לתקווה חדשה לעמוד על הערכים, על העקרונות ועל השקפת העולם שלנו"