המצוקה מובנת

סמוטריץ' שכב על הגדר בשביל נתניהו ועכשיו הוא מתחיל להבין שייתכן שהוא יאלץ להישאר מחוץ לגדר. זה מקור המתקפה שלו על בנט.

מוטי קרפל , כ"ה בניסן תשפ"א | עודכן: 13:09

המצוקה מובנת-ערוץ 7
מוטי קרפל
צילום מסך

סמוטריץ' נורא כועס. נורא. מה-זה הדבר הזה שבנט לא מוכן לעבוד בשבילו. איך זה שבנט לא מוכן לוותר על הערכים שלו בשביל סמוטריץ'.

כי אחרי שסמוטריץ' שכב על הגדר בשביל נתניהו, הוא מתחיל להבין שייתכן שהוא יאלץ להישאר מחוץ לגדר. נתניהו כבר הודיע לו שאם הוא יתעקש על ערכיו, ממשלה בלי הכשר הבד"ץ של התנועה האסלמית, הוא יצטרך לתמוך בנתניהו מבחוץ. על זה יצא קצפו של סמוטריץ. פתאום מתברר לו שאם באמת חשוב לו כל כך ממשלת ימין ודווקא בראשות נתניהו, כפי שהוא לא הפסיק להצהיר כל מערכת הבחירות, הוא יצטרך להשלים עם העובדה שהיא תעמוד על שתי רגליים. אחת שלו, ואחת של מנסור עבאס. ושתיהן מבחוץ.

בקיצור, לא בדיוק לפי תוכניותיו. לכן הוא כל כך כועס.

אז עכשיו, כדי שהוא לא יאלץ לוותר על ערכיו, הוא כועס על בנט שלא מוכן לוותר על הערכים שלו. כי בנט אמר לאורך כל הדרך, בין היתר, שני דברים ברורים, לא רק פוליטיים אלא קודם כל ערכיים ועקרוניים: א. הציונות הדתית שלי לא עובדת אצל אף אחד. היא עצמאית. ב. היא גם לא פוסלת אף אחד. אגב, שניהם בניגוד לסמוטריץ.

לסמוטריץ' זה לא מתאים. הוא רוצה שבנט יחתום לנתניהו (שוב יחתום לנתניהו!) שהוא ילך רק אתו. שישבע שרק ביבי. שאין עוד מלבדו. סמוטריץ חושב, בטעות לדעתי, שזה מה שישכנע את סער (או את מי מאנשיו) שאין סיכוי לממשלה חלופית לנתניהו, ויגרום לו להצטרף לנתניהו. כך סמוטריץ' יוכל להיות חלק מהממשלה, גם בלי לחזור בו ולוותר על ערכיו.

זה הכול. זה מקור המתקפה שלו על בנט. זה למה הוא לא ישן טוב בלילה. לדעתי בנט צריך להבין את המצוקה שלו ולא להשיב לו באותו מטבע.

ובאשר לטענות של סמוטריץ' נגד בנט על שאיפות אישיות וכדומה, בואו לא ניכנס לפרטי פרטים, ונאמר זאת בעדינות: מי שחי בבית מזכוכית מוטב לו שלא יזרוק אבנים על השכנים.