דליה איציק נגד ריבלין: מי אתה שתקבע מה כן​​​​​​​ ומה לא? החוק מאפשר לנתניהו להרכיב ממשלה

יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק בביקורת חסרת תקדים נגד נשיא המדינה ריבלין. "מושפע מהתקשורת שרודפת את נתניהו. בית הנשיא הוא לא הבית הפרטי שלו".

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשפ"א | עודכן: 11:23

דליה איציק נגד ריבלין: מי אתה שתקבע מה כן​​​​​​​ ומה לא? החוק מאפשר לנתניהו להרכיב ממשלה-ערוץ 7
דליה איציק
Photo by Nati Shohat/FLASH90     

יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק מותחת ביקורת חסרת תקדים נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין שהביע הסתייגות פומבית מהענקת המנדט לנתניהו ולא הזמין את ראש הממשלה לבית הנשיא כדי להעניק לו את המנדט באופן רשמי כפי שנהוג.

בראיון לרדיו גלי ישראל אמרה דליה איציק: ״עם כל הכבוד ויש כבוד - בית הנשיא הוא לא הבית הפרטי של נשיא המדינה, כן אזמין לא אזמין... לא מוסיף לו כבוד, ולא בפעם הראשונה. האם הנשיא הוא מעל החוק? מי אתה שתקבע מה כן ומה לא? על פי החוק ראש הממשלה יכול להרכיב את הממשלה''.

לדבריה, ריבלין מושפע מהתקשורת שמעניקה סיקור שלילי לנתניהו. ''אני חושבת שחלק גדול מהפמפום של התקשורת שלא אוהבת את ביבי - השפיע עליו. אני מרגישה שיש רדיפה תקשורתית אחרי נתניהו, אינני מבאי ביתו ואני לא חברה שלו. יש תסכול רב בקרב המחנה שלא מצליח לנצח אותו באופן דמוקרטי, יש פה סוג של איבה.

''אני לא ראיתי הסתה או פילוג בקמפיין שלו, ההפך. זה מדאיג אותי, אני אוהבת את המדינה הזו. אזרחי ישראל ראויים למשהו אחר, מה זה החרמות האלו? די כבר, זה לא נכון. אני מרגישה שיש למחנה ההוא אידיאולוגיה אחת: ׳רק לא ביבי׳".

דליה איציק מוחה על החרם שהטיל השמאל על נתניהו. ''מה אתה אומר? שלמעלה ממיליון אנשים שהצביעו עבור נתניהו פסולים? אתה אומר להם שהקול שלהם לא לגיטימי? אני חושבת שבהפוך על הפוך זה רק מזיק למחנה שאני שייכת אליו. אני מאד נמנעת מלהתראיין כי אני יודעת שיתקפו אותי, יש פה משהו מסוכן ובלתי נסבל, אנשים כמוני שאומרים את זה בשקט חייבים לומר את זה בקול רם.

''יש לי הרבה חברות וחברים שמרגישים כמוני שיש פה משהו מוגזם, גם כאלה מהחברים שלי שלא אוהבים את ביבי מרגישים ככה. מאד עצוב לי. היום הראשון של הכנסת הוא יום מרגש, הרבה אנרגיות חדשות, פתאום זה מתנפץ לך למשהו מאד מאד אישי, האווירה טעונה. הכל מתקיים באיזה חמיצות כזו. ׳טוב הוא הביא הסכמי שלום אבל לא היה לנו סכסוך איתם׳, ׳הוא מכהן יותר מדי זמן׳, אבל הוא לא עושה משהו לא חוקי? מותר לו. יש טענה כאילו כשהוא ילך הכל פתאום יהיה בסדר. אין איזה מישהו שאומר לעצמו 'הלו, בוא נרגע, אולי זה מגיע נגדי?'".