משה מירון
משה מירוןצילום: עצמי

בית משפט השלום בירושלים דן הבוקר (רביעי) בבקשת המשטרה להרחיק את פעיל הימין משה מירון מהפגנות השמאל.

מירון נעצר פעמיים על ידי המשטרה בהפגנות אתמול מול הכנסת. המשטרה זימנה את מירון לדיון בבית המשפט שם ביקשה את הרחקתו מאזורי הפגנות השמאל ולמנוע ממנו לקיים הפגנות בירושלים.

סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופטת דורית פיינשטיין החליטה בתום הדיון לדחות את צו ההרחקה שהמשטרה ביקשה, "חופש הביטוי הוא עקרון העל בשיטת הממשל שלנו", כתבה פיינשטיין, "לכל אדם יש זכות להפגין כאשר חובת המשטרה היא להגן על כלל המפגינים ולמנוע התפרצות של אלימות.

"מעיון בסרטון שהמשיב הציג לי עולה כי הוא לא נכנס לתוך קהל מפגיני השמאל ואף עמד במרחק כמה עשרות מטרים מהם. אין צילומים המראים אחרת הרי שהוא לא ביצע פרובוקציה בתוך הפגנת השמאל ולא פגע בחופש הביטוי של איש מהם ולא איים עלייהם. הבקשה למתן צו הרחקה נדחית".

מירון אמר לערוץ 7 בצאתו מבית המשפט, "המשטרה שמאפשרת למפגיני השמאל לעשות ככל העולה על רוחם, מנסה בברוטאליות למנוע מחאה לגיטימית וחוקית של הימין. אני מקווה שלאור ההחלטה המאוד ברורה של בית המשפט שגלגל את המשטרה מכל המדרגות ודחה את הבקשה ההזויה שלהם, משטרת ישראל תתחיל להפנים שמדינת ישראל היא לא צפון קוריאה ולא איראן, ומותר למחות ולהפגין גם אם זה נגד השמאל".