חופשה בצפון בחוות כנרת
חופשה בצפון בחוות כנרתצילום: חוות כנרת

מבחינות רבות נראה כי במהלך האביב והקיץ הקרובים, החיים במדינה ובעולם לא צפויים לחזור למסלולם באופן מלא, בטח לא כפי שהיו לפני מגפת הקורונה.

למרבה המזל, סוגים מסוימים של חופשות ונופשים כן צפויים להיות רלבנטיים ונגישים עבור משפחות ישראליות, דוגמת נופש בצימר בצפון למשפחה הקרובה ו/או המורחבת.

מדוע ניתן כבר להתחיל לתכנן חופשה בצימרים בצפון לכל המשפחה ועבור אילו הרכבים משפחתיים וסוגי משפחות מתאימה חופשה מסוג זה?

צימר בצפון לחופשה משפחתית – מדוע דווקא זו החופשה המתאימה ביותר כיום?

מבין כל סוגי החופשות והנופשים אשר היו קיימים וזמינים בעולם התיירות שלפני מגפת הקורונה, מדוע דווקא צימרים באופן כללי, וצימרים בצפון בפרט, מהווים את החופשה האולטימטיבית והמתאימה ביותר עכשיו?

ובכן, צימר הוא מבחינות רבות צורת אירוח אשר נראה כאילו הותאמה ספציפית לזמנים בהם נדרשות מגבלות שונות, דוגמת מגבלות ריחוק חברתי. בדומה לבית מלון, המהווה מבנה סגור והומה אדם, צימר הוא מבנה נפרד העומד בפני עצמו, ממוקם לרוב באזור בו אין יותר מדי חדרי אירוח או אנשים נוספים ומציע את כל מה שצריך על מנת לנפוש בכיף לכמה ימים טובים, כולל מטבח מאובזר בו ניתן לבשל ארוחות משפחתיות יחד.

כלומר, צימר מציע את כל התנאים הנדרשים על מנת שניתן יהיה לנפוש לאורך כמה ימים טובים בלי לבוא ביותר מדי אינטראקציה עם אנשים ותיירים אחרים, במידה ואיננו מעוניינים בכך או שמגבלות התקופה מחייבות זאת. גם במקרים בהם מדובר במתחם צימרים, למשל, הכולל כמה וכמה צימרים שונים, אלו לרוב יהיו מופרדים ומבודדים האחד מן השני, כך שעדיין ניתן לשמור על ריחוק משאר הנופשים וכמובן, בחופשה מסוג זה, בחרו מבין האפשרויות הכי מתאימות של צימרים בצפון למשפחות, כלומר המותאמים לחופשה משפחתית בנוחות.

יתרון נוסף יש ספציפית לצימרים בצפון הארץ – מדובר באזור רחב ידיים ודליל יחסית באוכלוסייה, כך שגם הצימר (או מתחם הצימרים) עצמו יהיה יחסית מרוחק ומבודד ממוקדים אחרים בהם מתרכזים אנשים, וגם מסלולי הטיולים והאטרקציות השונות מתאפשרות לרוב ללא צורך בהתקהלויות המוניות.

חופשה בצפון
חופשה בצפוןצילום: בקצה הכנרת

סוגי צימרים עיקריים ועבור מי הם מתאימים

בצפון הארץ ניתן למצוא כאמור מבחר רחב ומגוון של צימרים מסוגים שונים, המתאימים לקהלים שונים. להלן כמה מהעיקריים שבהם שכדאי להכיר –

מתחם צימרים בצפון המותאם למשפחות – כפי שציינו לעיל, ניתן למצוא במקומות רבים בצפון מתחמים של צימרים – מתחם הכולל כמה צימרים שונים, ולרוב גם עם בריכה פרטית למתחם (או אפילו עם בריכה פרטית לכל צימר – לכך נגיע מיד...). מתחם הכולל כמה צימרים מאפשר לצאת לנופשים משפחתיים מורחבים – הן המשפחה המורחבת כולה והן קבוצה של מספר משפחות חברים המעוניינות לנפוש יחד. כיום, חופשה יחד עם כל המשפחה המורחבת או עם משפחות של חברים נשמע כמו חלום רחוק, אך במתחמי הצימרים שבצפון ניתן יהיה להגשים חלום זה כבר באביב הקרוב ולקיץ הכי כדאי זה צימרים בכנרת או קרוב לכנרת, עם מינימום צרחק מהמים, כי תאכלס, זה מה שחשוב לכולם בקיץ החם.

צימרים יוקרתיים בצפון למשפחות – בצפון ניתן למצוא גם לא מעט צימרים יוקרתיים ואקסקלוסיביים, צימרים מפנקים ומטופחים במיוחד המעניקים הרגשה כאילו אנחנו נופשים בסוויטה במלון פאר זה או אחר. במקרים רבים מדובר יהיה כאמור בצימרים עם בריכה פרטית לכל צימר, המאפשרת לנו באמת להרגיש כמו מיליארדרים בחופשה... במקרים רבים צימרים יוקרתיים בצפון למשפחות מציעים גם אפשרות של הזמנת ארוחות גורמה אשר יסופקו ממש עד לדלת הצימר, כמו גם שלל אטרקציות ופינוקים נוספים

צימרים בצפון למשפחות דתיות – כמובן שגם עבור דתיים ושומרי מסורת קיימות אפשרויות רבות בכל הנוגע לחופשה בצימר בצפון. ניתן למצוא כיום מבחר יפה ועשיר של צימרים לדתיים – צימרים המותאמים גם למשפחות רחבות וברוכות ילדים, וכוללים את כל מה שצריך על מנת שהמשפחה תוכל לנפוש גם במהלך סוף השבוע ועדיין לשמור על השבת במלואה, כמו גם על חוקי הכשרות. המטבח בצימר שכזה יכיל כלים כשרים ומופרדים לבשר וחלב, פלטת שבת ומיחם המאפשרים לחמם ולהשתמש במים חמים גם במהלך השבת וכל פריט או אביזר אחר הנחוץ על מנת שמשפחה דתית או מסורתית תוכל ליהנות מהצימר באופן מלא

צימרים רומנטיים לזוגות – צימרים רבים בצפון מותאמים ספציפית גם לזוגות המגיעים לחופשה רומאנטית, ולא רק למשפחות. במקרים רבים מעוצבים צימרים אלו כמו "קני אהבה" נעימים, פסטוראליים ורומנטיים, המבטיחים חופשה זוגית רומנטית ממש כמו בסרטים. לא פחות מכך!...

צימרים זולים בצפון – גם עבור מי שמחפש אחר צימרים יחסית זולים ומשתלמים ימצא לא מעט אפשרויות בצפון. אלו עשויים להיות צימרים קטנים יחסית, כאלו אשר אינם כוללים בריכה וכד', אך מובטח כי מדובר בצימרים איכותיים, נקיים וכאלו העונים על כל התנאים והדרישות הבסיסיות. כך, ניתן לצאת לנופש זוגי או משפחתי מפנק, בעלות סבירה ואף נמוכה מהרגיל.