אסון בשכונת עזרת תורה: הרב טודרוס גולדבלט נפטר מסרטן

לאחר מאבק במחלת הסרטן נפטר הרב גולדבלט והותיר אישה, 9 יתומים וקופה ריקה. ועד הרבנים עורך מגבית מיוחדת לעזרת היתומים והאלמנה

בשיתוף 'ועד הרבנים' , כ"ה בניסן תשפ"א | עודכן: 21:32

אסון בשכונת עזרת תורה: הרב טודרוס גולדבלט נפטר מסרטן-ערוץ 7
הרב טודרוס גולדבלט
צילום: באדיבות המשפחה

הרב גולדבלט התגורר ברחוב אבן האזל שבשכונת עזרת תורה והותיר אחריו את רעייתו ציפורה ותשעה יתומים כשהקטנה תינוקת בת 1.5.

הרב חיים טודרוס זצ"ל היה מהדמויות של שכונת עזרת תורה הירושלמית. במשך כל חייו שקד על התורה כשרעייתו ציפורה עוסקת בקירוב רחוקים ומחנכת מוערכת בבית הספר 'שובו' של קהילת ברסלב.

לפני כשנה וחצי חלה בראשו ואושפז בבית החולים הדסה הר הצופים. ביום תשעה באב, כשהגיעה הבשורה הקשה לביתו, פרצה רעייתו בבכי קורע לב ואמרה כי הם מפחדת להישאר לבד אך הוא ניחם אותה באומרו: "יהודי אף פעם לא לבד"

לסיוע למשפחה ולתומים הקליקו כאן>>>

מייד עם תוצאות הבדיקות הוכנס הרב גולדבלט לניתוח ראש קשה כאשר הצוות הרפואי צופה כי נותרו לו חודשיים לשרוד. כחודש בלבד לאחר שחלה נולדה בתו הקטנה חני (1.5) כשהאושר והפחד משמשים בערבוביה.

נפשו החזקה לא עמדה בפני חולי הגוף ומצבו הידרדר במהירות. תושבי השכונה מספרים על אברך שישב בכיסא גלגלים ולמד ללא הפסקה מתוך מחלתו עד שאיבד יכולת ריכוז.

כשנשאל איך מרגיש עם זה שאינו יכול ללמוד יותר השיב באמונה פשוטה: " יהודי עושה מה שה' רוצה. כשהוא רצה- למדתי, ועכשיו כשהוא רוצה- איני יכול ללמוד."

את הכל קיבל באהבה אבל דבר אחד ייסר אותו ללא הפסקה: הצער שנגרם לאשתו ולילדים בגלל המחלה. משפטים כמו: "איך אני יכול להקל עלייך? אני כל כך מצטער על הכאב שאת עוברת" היו דבר בשגרה ולרגע יכלו לטעות מי החולה והבריא בתמונה.

מתפללי בית הכנסת בעזרת תורה הכירו אדם חדש, שמגיע על כסא גלגלים מחובר להרבה צינורות אבל עדיין מקפיד לא להפסיד זמן תפילה. בשביעי של פסח התפלל במניין וחזר הביתה באפיסת כוחות, הוא פונה לבית החולים שם נפטר בצאת החג.

במשך תקופת מחלתו סירב לקחת הלוואות או עזרה והתנהג באצילות נפש, משנפטר נשארה משפחתו עם חלל עצום וקופה ריקה.

מגבית מיוחדת נערכת על ידי קופת ועד הרבנים לעזרת היתומים והאלמנה שנותרו בבית ורבני הקופה מבקשים בכל לשון: "מדובר בטרגדיה של ממש בואו נוכיח לילדים הרכים שאבא שלהם צדק: יהודי לא נשאר אף פעם לבד...!"