ליצמן: אנחנו רק עם נתניהו, לא בטוח שתהיה ממשלה

השר יעקב ליצמן העריך כי הפלונטר הפוליטי מוביל לבחירות חמישיות. "שוחחתי אתמול עם סמוטריץ, הבנתי שיש נוסחאות לפתרון".

בן שאול , כ"ה בניסן תשפ"א

ליצמן: אנחנו רק עם נתניהו, לא בטוח שתהיה ממשלה-ערוץ 7
ראשי הסיעות בכנסת ה-24
צילום: Marc Israel Sellem/POOL

שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן (יהדות התורה) העריך הבוקר (ד') כי הפלונטר הפוליטי מוביל לבחירות חמישיות, וטען כי שותפות ליברמן ולפיד גרועה יותר משותפות עם המפלגות הערביות.

"שוחחתי אתמול עם סמוטריץ, הבנתי שיש נוסחאות לפתרון", אמר ליצמן בראיון לרדיו 'קול ברמה'.

עם זאת, הבהיר כי הפלונטר הפוליטי סבוך וכי על פניו הוא מוביל לבחירות חמישיות. "ברור שאנחנו הולכים אך ורק עם נתניהו. עם האגו שיש היום, לא בטוח שהוא יצליח להקים ממשלה".

ליצמן התייחס לחיבורים אפשריים של המפלגות החרדיות. "אני לא יודע לגבי החיבור עם המפלגות הערביות, אבל אני יודע שהחיבור עם ליברמן ולפיד עוד יותר גרוע".

באשר לזינוב של סמוטריץ' במפלגת יהדות התורה במהלך הבחירות, אמר ליצמן כי "בהחלט הפריע לי שראש הממשלה קידם את סמוטריץ על חשבוננו, ואמרתי לו את זה עוד לפני הבחירות. אנחנו עוד נברר את זה מולו, אבל זה לא הזמן כעת".

ח״כ יאיר לפיד, יו"ר מפלגת יש עתיד, סיפר הבוקר כי הוא ממשיך לנסות להקים ממשלת הסכמה לאומית, כלשונו. ''יהיו בממשלה שאנחנו מנסים להקים 3 מפלגות ימין מובהקות (ימינה, תקווה חדשה וישראל ביתנו), שתי מפלגות מרכז (יש עתיד וכחול לבן) ושתי מפלגות שמאל ציוני (העבודה ומרצ). זה אומר שאף אחד לא יקבל את כל מה שהוא רוצה, אבל יהיה איזון שיכריח אותנו להתמקד במטרות מעשיות: תקציב, בריאות, חינוך, הצורך הדחוף להוריד את הלהבות בחברה הישראלית. בדרך, עלינו לשנות גם את שיטת הממשל הפגומה שלנו.

"איש לא יזנח את האידיאולוגיה שלו, אבל כרגע יש לנו בעיות דחופות יותר. הילדים לא היו השנה בבית הספר, בתי החולים קורסים, אנחנו צריכים להיערך ליום שבו מאות אלפי ישראלים יפסיקו לקבל דמי אבטלה. הבעיות האלה אינן של ימין ושמאל, אלא של אנשים אמיתיים שיש להם חיים אמיתיים. הן לא יפתרו בידי כותרות, אלא בידי שרים שבאים לעבוד".

לדברי לפיד: ''כלי העבודה העיקרי של ממשלה כזו יהיה היכולת לדבר ולמצוא פתרונות. רק בשביל זה כדאי לנו שהממשלה הזו תקום. כדי שאנשים יבינו שגם מי שחושב אחרת מהם, יכול לרצות בטובתם. הממשלה הזו תהיה מבוססת על כבוד הדדי אזרחי ישראל מוכרחים לראות מולם מנהיגים שיודעים לשים בצד את המחלוקות ולפעול למען מטרה משותפת''.