שידור חי: מה תפקיד ההורים בגיל ההתבגרות?

הרב יוני לביא, פרופסור דוד גיליס וד"ר חנה קטן משתתפים בפאנל מרתק בנושא 'גיל ההתבגרות מבחינה הורמונלית, פיזיולוגית ורוחנית-רגשית'

נדב גדליה , כ"ז בניסן תשפ"א | עודכן: 20:47

שידור חי: מה תפקיד ההורים בגיל ההתבגרות?-ערוץ 7
הרב יוני לביא
סיגל בדלוב

לכניסה לשידור החי לחצו כאן>>

"יש הורים שמתייחסים לגיל ההתבגרות כמו הגרעין האיראני", אומר הרב יוני לביא שישתתף עם פרופ' דוד גיליס, רופא מומחה לגיל ההתבגרות וד"ר חנה קטן - במשדר מיוחד בראשון הקרוב בנושא 'גיל ההתבגרות'.

"הורים חושבים שצריך למצוא דרך לעבור את גיל איכשהו בשלום עם כמה שפחות פגיעות וזהו", אומר הרב לביא. "זו טעות, כי מדובר בגיל מקסים ומרתק שגם מציב בפנינו אתגרים שאפשר לצמוח מהם.
לשם כך, חשוב להבין היטב מה עובר עליהם בתקופה הזו. למה יש להם עליות וירידות במצבי הרוח? מה גורם להם להתמרד ולהתחצף? על ההורים להבין מה המקום שלהם בתקופה הזו".

לדבריו כל הורה צריך לדעת "איך צריך לנהל את השיח באופן שלא יגרור עימותים בלתי פוסקים ואילו מסרים חשוב להעביר להם, כדי לחזק ולהצמיח אותם בתקופה המורכבת הזו. אחת הטעויות הקלאסיות של הורים הוא שממשיכים באותם כלים ובאותה גישה שהתאימה לילדים כשהיו בני 6 גם בגיל 16, ולא מבינים שכמו שמידת הנעליים שלהם השתנתה גם הנפש נמצאת במקום אחר. דברים שעבדו בעבר עלולים להזיק היום וצריך למצוא נתיבים חדשים להגיע אל ליבם ולהניע אותם קדימה".

"כשניגשים נכון ובחוכמה אל התקופה הזו אפשר להקטין מאוד את כמות החיכוכים ולהנות מלראות את הילדים הקטנים שלנו גדלים והופכים לאנשים ונשים", מסכם הרב יוני לביא.
לכניסה לשידור החי לחצו כאן>>