ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

הממשל האמריקני הדמוקרטי בראשות הנשיא ג'ו ביידן מתכוון לחדש את הסיוע לפלסטינים שעצר הנשיא הקודם דונלד טראמפ, כך מדווח העיתון וושינגטון פוסט.

על פי הדיווח, הנשיא ביידן מתכוון לחדש את הזרמת הכספים לאונר"א וייתכן שאף יגדיל את הסכומים המועברים לארגון.

האמריקנים מתכננים חבילת סיוע לפלסטינים שתכלול כמה פעימות. הראשונה שבהם תכלול מימון של 150 מיליון דולרים לאונר"א ועוד 75 מיליון לסיוע אזרחי לרשות הפלסטינית ולרצועת עזה.

עוד דווח כי האמריקנים מעדכנים את ישראל בכך מהלך כזה מראש.

ממשל ביידן לא מסתיר את כוונתו לנסות ולחמם את היחסים עם הפלסטינים שהיו בשפל בתקופת ממשל טראמפ. עם זאת, מחלקת המדינה אינה מתכוונת למנות נציג מיוחד לאזור וגם הנשיא עצמו, בניגוד לקודמיו, לא מתכוון לפעול לפי שעה בסוגיה הישראלית פלסטינית ומאותת שהסכסוך אינו נמצא במקום גבוה מבחינת סדר העדיפויות של מדיניות החוץ האמריקנית.

תנועת ׳מפקדים למען ביטחון ישראל׳ הגיבה על חידוש הסיוע של האמריקאי לפלסטינים: ''המעורבות האמריקאית בזירה הישראלית-פלסטינית חיונית ותורמת בטווח המיידי ליציבות בכלל ולתיאום הביטחוני בפרט. בטווח הארוך, ארה״ב היא שחקן מפתח בחידוש התהליך הישראלי-פלסטיני לקראת ההיפרדות, בסופו של דבר לשתי מדינות.

''משברים כלכליים, הומנטיריים, בריאותיים, ומשילותיים בשטחי יו״ש, עזה ומזרח ירושלים מקרינים ישירות על ביטחון ישראל. לכן, יציבות בתחומים הללו תורמת לביטחון ישראל ומהווה תנאי מקדים למהלכי היפרדות. ספציפית, הסיוע האמריקאי תורם לחיזוק המשילות של הממשל העצמי הפלסטיני, הרש״פ, והדבר מהווה אינטרס ישראלי מובהק", לשון התגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו