אלה המתמודדים בחידון התנ"ך העולמי

משרד החינוך הכריז על העולים לחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי ה-58 שיתקיים ביום העצמאות בשעה 11 בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשפ"א

אלה המתמודדים בחידון התנ"ך העולמי-ערוץ 7
חידון התנ"ך העולמי לנוער
צילום: כאן 11

משרד החינוך הכריז על העולים לחידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי ה-58 שיתקיים ביום העצמאות בשעה 11 בירושלים.

גלעד אברהמוף אוראל בנימיני דביר ברח"ד ועמית אלגזר מישראל, רונית בואינוס מארגנטינה, יעקב ווידמאן מקנדה, אורלי מאיראוויטש, לאה קלמוס ושרה סולומון מאנגליה, גילה סתהון מארגנטינה, אריאל צ'יקורל ממקסיקו, שירי קפלן מדרום אפריקה, אילנה רוזנבלט, בנימין רם ושרה שייה מארה"ב וגבריאל צ'רם ממקסיקו.

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי אמר לאחר טקס חידון התנ"ך הארצי שהתקיים לפי כשבועיים, "התנ"ך, ספר הספרים, עיצב את דמותו הרוחנית, המדינית והתרבותית של העם היהודי. הוא עיצב את ערכיו שהפכו להיות הדבק המחבר לאורך כל ההיסטוריה. גם היום כששומעים את קולות המחלוקת, אין בהם כדי לערער על המקשר והמשתף בין כולנו. חידון התנ"ך מתקיים יומיים לפני ערב ליל הסדר.

אותו ערב שהוא חלק מליבת הסיפור של עמנו. אתן המתמודדות ואתם המתמודדים ממשיכים את הסיפור. גם בתנאים המורכבים והלא פשוטים של הקורונה, לא ויתרתם. התמדתם והגעתם אל הרגע הזה. צללתם אל תוך האוקיינוס הגדול של החוכמה. שאבתם אותו באהבה ובשקיקה. השקעתם בלימוד התנ"ך חודשים, לכן כל אחת ואחד מכם ראוי לתואר המכובד ידען של התנ"ך. הידע שרכשתם הוא נכס צאן ברזל שישרת אתכם בכל עת. הוא מתנה גדולה, שאת פרותיה תקטפו לאורך השנים".