"המודיע" נגד המצביעים החרדים לסמוטריץ'

תחת הכותרת "למי מסרתם את הקוד הסודי?" תוקף היומון החסידי את אותם אנשים "משולי המחנה" שהפקידו בידי סמוטריץ' את גורל הציבור החרדי

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

"המודיע" נגד המצביעים החרדים לסמוטריץ'-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Sraya Diamant/Flash90

היומון "המודיע" בטאון חסידות גור והסיעה המרכזית באגודת ישראל, יוצא הבוקר (חמישי) במאמר המערכת במתקפה חריפה נגד המצביעים החרדים ל"מפלגת הציונות הדתית".

במאמר ציינו אנשי העיתון, כי הם הזהירו מפני הצבעה לסמוטריץ' עוד לפני הבחירות, וכי כעת האזהרות הללו התממשו, "סמוטריץ' וחבריו בעצמם, "משכנעים במעשיהם, כמה צדקו אלה שהזהירו".

"אלה שהזהירו, כי אין דיון אם ניתן לצרף למנין או אפילו לכבד בעליה לתורה יהודי כמו סמוטריץ' למשל. אך האם הוא איש שיכול, מתאים או אפילו מוכן, לייצג יהודים חרדים, או ליתר דיוק את הערכים שלהם?", תהו.

"הובהר כי הנציגים החרדים הם הכפופים לחלוטין למרות מועצת גדולי התורה, לשולחן ערוך, ולערכים שאגודת ישראל הוקמה ופועלת כדי ליישמם. הם ורק הם, פועלים, פעלו ובעזרת ה' יפעלו, ליישם את הוראות גדולי ישראל בנושאים הקריטיים לחיי היהודים החרדים בארץ ישראל, ולא יפילו דבר מכל אשר ידברו אליהם", הוסיפו ותקפו ב"המודיע".

על סמוטריץ' קבעו שם כי "כבר במבחן הראשון, מסבירה 'הציונות הדתית' במעשיה, כמה צדקו המזהירים. כמה היא קודם 'ציונות', ובמימד הקיצוני של המושג, ורק אחרי זה, אם בכלל, 'דתית'".