דגלי ישראל מונפים בכפר השילוח
דגלי ישראל מונפים בכפר השילוחצילום: המערכת

15 משפחות יהודיות נכנסו הלילה (חמישי) להתגורר בכפר השילוח במזרח ירושלים, בארבעה מתחמים התיישבות שנרכשו על ידי עמותת עטרת כהנים.

דגלי ישראל הונפו על הבתים ש"נגאלו". 15 המשפחות מצטרפות ל-22 משפחות יהודיות הגרות בשכונת התימנים ולעוד 100 משפחות המתגוררות בשכונת מעלה הזיתים.

הפעילות של ''עטרת כהנים'' סמוך להר הזיתים ועיר דוד החלה בשנת 1996 בהקמת שכונת מעלה הזיתים והמשיכה בשנת 2004 כאשר החלה העמותה בהקמת התיישבות בכפר התימנים. המתחמים יוצרים רצף התיישבות וחיבור בין מעלה הזיתים, כפר התימנים ועיר דוד.

גורם בכיר בהתיישבות היהודית במזרח ירושלים אמר לערוץ 7: "בניינה וגאולתה של ירושלים דווקא ביום שעם ישראל מציין את זכרם של ששת המיליונים שנספו בשואה הם התשובה הציונית ההולמת והברורה לכל מי שמבקש לפגוע גם היום בחוסנה וביטחונה של מדינת ישראל ושל העם היהודי בארץ ובעולם.

''את המסר אנחנו מחויבים להעביר גם באמצעות מעשים, ומעשה גאולתה של ירושלים הוא המסר הברור והראוי ביותר", הוסיף הגורם הבכיר.

מזכ"ל תנועת הנוער אריאל דביר עמיאור בירך על חיזוק ההתיישבות היהודית במזרח ירושלים ומסר: "תנועת הנוער אריאל מברכת על חיזוק ההתיישבות היהודית בירושלים דווקא ביום השואה, סמל לעוצמתו של עם ישראל בבירתו ירושלים".