מדליקים וזוכרים

צעירי מפלגת הציונות הדתית ממשיכים בפרוייקט ההנצחה של יום השואה והקימו אתר להדלקת נרות וירטואלים לזכר הנספים

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

מדליקים וזוכרים-ערוץ 7
נר זיכרון
צילום: istock

צעירי מפלגת הציונות הדתית מובילים פרויקט זיכרון לנספים בשואה, אשר מאפשר לציבור הרחב להדליק נרות וירטואלים לזכר קורבנות הנאצים.

כבר בשנה שעברה בעקבות פרוץ מגפת הקורונה וחוסר היכולת לקיים אירועי זיכרון לכבוד יום השואה יצאו צעירי הציונות הדתית במבצע הזיכרון על מנת להנכיח את זכרון השואה גם בימי המגיפה.

כחלק מהפרוייקט הוקם אתר אינטרנט שבו היה ניתן לחפש שם של נספה, "להדליק" נר זיכרון וירטואלי לזכרו ולשתף את פרטיו ברשתות החברתיות ובסטטוסים.

אלישיב רקובסקי, ממובילי המיזם, מספר: "מאות אלפי אנשים נכנסו לאתר בשנה שעברה ושיתפו את הנרות הוירטואלים. משתתפים רבים אף חיפשו פרטים על הנספה שקיבלו על-ידי המערכת וחלקם אף העלו פוסטים מרגשים בפייסבוק בהם הם מתייחדים עם זכרו. לכן החלטנו לקיים את הפרויקט גם השנה ואנחנו בטוחים שבעז"ה נצליח גם הפעם להתחבר ללבבות רבים כל כך".

המיזם מצטרף למיזם "אמץ ניצול" שהצעירים החלו בו לפני שנה: כל צעיר קיבל שם של ניצול שואה אליו התקשר לשוחח איתו ולהפיג את בדידותו בשל הנגיף. בעקבות התגובות המרגשות של הניצולים החליטו צעירי הציונות הדתית להרים את הכפפה ולהמשיך עם המיזם לתקופה ארוכת טווח וכעת הצעירים שומרים על קשר רציף עם הניצולים.

יהודה ולד, מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית מסכם בגאווה: "התרגשתי לראות את הצעירים שגדלים בדור של גאולה ותקומת המדינה מחוברים לתקופת החושך וההסתר. היוזמות של צעירי המפלגה בהנצחה והזיכרון של השואה הם חלק מהעברת לפיד המסורת והגבורה של עמנו המיוחד מדור לדור".

לחצו כאן להדלקת נר וירטואלי