תלונה נגד ח"כ אחמד טיבי הוגשה לועדת האתיקה

התלונה הוגשה בעקבות ביטויים קשים שאמר טיבי נגד רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, ובהם "פח זבל" "פסולת אנושית" ועוד

ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

תלונה נגד ח"כ אחמד טיבי הוגשה לועדת האתיקה-ערוץ 7
אחמד טיבי
צילום: Miriam Alster/Flash90

מנכ"ל ארגון 'בצלמו', שי גליק, הגיש תלונה לועדת האתיקה של הכנסת, בעקבות "דברי הבלע", כהגדרתו, שהשמיע ח"כ אחמד טיבי נגד רב העיר צפת הרב שמואל אליהו

בתלונה נטען כי דבריו של טיבי מהווים עבירה על כללי האתיקה הקובעים שיש לדבר בכבוד ולשמור על כבוד הכנסת וכן מהווים פגיעה קשה ברגשות דת של מיליוני מאמינים והעלבת עובד ציבור.

במקביל פנה הארגון ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיורה על פתיחה בחקירה נגד טיבי בחשד לביצוע עבירה של העלבת עובד ציבור.

כאמור, אתמול השתלח ח"כ טיבי במהלך ראיון לינון מגל ובן כספית ברדיו 103FM ברב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, בעקבות דרישת הרב אליהו להכרה מוסלמית בבעלות היהודית על ארץ ישראל כתנאי לשיתוף פעולה פוליטי.

"יש סובלנות בין הדתות והאיש הזה מייצג את ההיפך. הרב הזה הוא פח זבל, גזעני, פסולת אנושית. אני מצפצף עליו, אני בז לו. רב לא אמור לדבר ככה ושייח שיגיד ככה על יהודים, גם שם צריך לגנות אותו", תקף טיבי.

לדבריו, הרב אליהו "בז למוסלמים, לערבים, לדת. בגלל שהוא רוצה לשמור על השלטון הוא מוכן למשהו חד פעמי, הדברים של הרב הם פסולת אנושית".

טיבי הבהיר כי בניגוד לעמדתו של הרב אליהו כי המוסלמים מכירים בכך שארץ ישראל היא נחלתם של עם ישראל: "המוסלמים לא יכירו בכך שארץ ישראל שייכת לעם ישראל. אין מוסלמי רציני שיגיד דבר כזה, אין מוסלמי אמיתי שיגיד דבר כזה".