גל אלימות נגד יהודי ג'רבה

בשבוע האחרון ערבים חנקו יהודייה באי ג'רבה. לפני כן ילד בן 10 הותקף. בקהילה מאשימים: "זה בגלל ההסתה והשנאה של הנשיא קייס סעייד".

תגיות: ג'רבה
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תשפ"א

גל אלימות נגד יהודי ג'רבה-ערוץ 7
השכונה היהודית בג'רבה. ארכיון
צילום: חזקי ברוך

בתקופה האחרונה חווים יהודי האי ג'רבה שבתוניסיה גל אלימות מצד שכניהם הערבים.

המקרה האחרון היה כששני גברים מקומיים הגיעו אל הרובע היהודי ב"אי הכהנים" וחנקו ארוכות בחורה יהודייה בשנות העשרים לחייה, סמוך לביתה. עובר אורח שבנס הבחין במתרחש, הצליח להבריח את שני האלמונים שזהותם אינה ידועה עד כה למשטרה.

כשבוע לפני כן הותקף ילד יהודי כבן 10, תושב הרובע היהודי בג'רבה, על ידי תושב מוסלמי. כמו במקרה הנוכחי, גם זהותו טרם נחשפה ידועה למשטרה.

בקהילה היהודית אומרים כי מקרים אלו באין לאחר שגרה של שיח אלים ומתמשך כלפי הקהילה היהודית בתוניסיה, שהחלה באמירותיו השנויות במחלוקת של נשיא טוניסיה, קייס סייד, בחודש ינואר האחרון, אז האשים את היהודים בחוסר היציבות במדינה.

"אנחנו לא מבינים מה קורה פה", אמר בכיר בקהילה היהודית ששוחח עם ערוץ 7. "כל שבוע-שבועיים, קורה דבר. פעם נשיא קורא לנו שאנחנו גנבים, פעם באים שודדים ויורדים על בית באמצע היום, פעם ערבי מוסלמי מכה ילד בן 10, ועכשיו הגדול מכולם שרוצים לחנוק צעירה בת 20 ולחטוף אותה"?

"זהו, אנחנו לא יכולים עוד לחיות כך יותר, וכל זה בגלל ההסתה והשנאה של הנשיא קייס סעייד", אמר. "מכאן אנחנו קורים לשלטון להתעורר ולעשות משהו".