עברתם כל גבול

אחמד טיבי כינה את הרב אליהו "פח אשפה", זהבה גלאון השוותה בין מפלגת הציונות הדתית לנאצים, והעולם שותק.

הרב עמיחי גורדין , כ"ו בניסן תשפ"א | עודכן: 20:17

עברתם כל גבול-ערוץ 7
זהבה גלאון
צילום: Flash90

בימים האחרונים הוסר כל מעצור וחסם בתוך חלקים ממחנה השמאל. ימי השואה והגאולה שבשנים כתיקונן משמשים ימי אחדות וכבוד הדדי, הפכו אצל חלקים בשמאל לימי שיסוי ודה-לגיטימציה כלפי חלקים שלמים מהציבור.

אתמול כינה ח"כ אחמד טיבי את רב העיר צפת בתואר פח אשפה ופסולת אנושית, והעולם שתק. היום השוותה ח"כ זהבה גלאון בין מפלגת הציונות הדתית, מפלגה שעומדים מאחוריה מאות אלפי מצביעים, לבין הנאצים, והעולם שתק.

ניסיונות אלו לייצר דה לגיטימציה לחלקים שלמים בציבור בישראל ראויים לכל גינוי. הם שקריים והם מסוכנים לחוסננו הלאומי. כל בר דעת חייב למחות ולזעוק נגד מסע ההשמצות הנבזי של חלקים מתוך השמאל הישראלי כלפי חלק ממחנה הימין.

יש לי בטן מלאה כלפי מפלגת 'הציונות הדתית'. הבוטות וגסות הרוח בה נוקטים חלק מחברי הכנסת מהמפלגה כלפי אנשים שחושבים אחרת מהם, (בוטות וגסות רוח שגם כותב שורות אלו זכה להנות מהם כשהעז לכתוב מאמר נגד מדיניות ההחרמות של המפלגה) רעה להם ורעה למדינה. אבל דווקא מתוך הבטן המלאה הזאת, אני מרגיש חובה למחות ולזעוק נגד מסע השיסוי שמתנהל כעת כלפי מפלגת הציונות הדתית וכלפי חלקים חשובים אחרים בתוך מחנה הימין.

אפשר לנהל מחלוקת גם בלי לעשות דמוניזציה. אפשר להתווכח עניינית גם בלי למחוק את הזולת. מאמרה של יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון, בו נטען כי בצלאל סמוטריץ' ומפלגת הציונות הדתית מעודדים פגיעה בזכויות הערבים או במעמדם האנושי הוא שקרי. כל הפוסל במומו פוסל. אם נכונה הטענה כי יש בינינו כאלו המבקשים להפוך ציבור מסוים לתת אדם, הרי שהיא נכונה בנוגע לאנשים כמו ח"כ אחמד טיבי שטען כלפי הרב שמואל אליהו שהוא פסולת אנושית ובנוגע לח"כ לשעבר זהבה גלאון שהפכה 225,000 אזרחים שהצביעו עבור מפלגת הציונות הדתית לשונאי ערבים.

צודקת זהבה גלאון שאסור לשתוק נגד מסעות שנאה והסתה, לכן אסור לשתוק לנוכח מסע ההסתה והשנאה שלה ושל ח"כ אחמד טיבי.